Önlisans Mezunları Kurumlara Bu Mesajı Gönderiyor

Önlisans Mezunları Kurumlara Bu Mesajı Gönderiyor
Yayınlama: 05.05.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:10
1.789
A+
A-

Önlisans Mezunu (3001) koduyla atama bekleyen memur adayı takipçilerimizin bize gönderdikleri mesajı aynen yayınlıyoruz. 

İşte o Mesajlar:

SAYIN YETKİLİ:
Bizler, 2014 Eylül ayında KPSS’ye giren ÖN LİSANS (3001 KODU) mezunlarıyız. Sınava hazırlıkta Önlisans Mezunu (3001) koduyla atama bekleyen memur adayı takipçilerimizin bize gönderdikleri mesajı aynen yayınlıyoruz. 

İşte o Mesajlar:

SAYIN YETKİLİ:
Bizler, 2014 Eylül ayında KPSS’ye giren ÖN LİSANS (3001 KODU) mezunlarıyız. Sınava hazırlıkta ciddi emekler verip stres çekmemize rağmen Kasım ayındaki memur alımlarında, tabiri caizse hüsrana uğradık.
Bu durum bizi KPSS adına ciddi bir umutsuzluğa sevk etti. Çünkü, önceleri az da olsa kadro verilen 3001 ÖN LİSANS koduna “20”kisilik kadro açıldı! 3001 ÖN LİSANS KODU, bütün ön lisans mezunlarının tercih yapabileceği bir koddur ve ön lisans mezunlarının arasında bu kodu kullanmak zorunda olan ciddi bir sayıda (yaklaşık 200 BİN KİŞİ) arkadaşımız bulunmaktadır. Bu kodu kullanmak zorunda olan arkadaşlarımız, kendi bölümlerinden alım olmayan ya da “alansız ön lisans diploması”sahibi kişilerdir.Bu arkadaşlarımız sınavda iyi puan almalarına rağmen çok az kadro verilerek mağdur edilmektedir.
Biz,3001 KODUNA MAHKUM EDİLMİŞ MEMUR ADAYLARI olarak değerli kurumunuzdan yardim istiyoruz ve MEMUR, VHKI,ŞOFÖR, BİLGİSAYAR İŞLETMENİ, AMBAR MEMURU, SEKRETER vb.”teknik bilgi gerektirmeyen” kadrolarınızda 3001 ÖN LİSANS KODU’NA ağırlık verilmesini talep ediyoruz.         Atanamayan 3001 ciler.

ÖN LİSANS 3001 KADROLARININ ARTTIRILMASI TALEBİ
KPSS Nitelik Kod Kılavuzunda kamu kurum ve kuruluşlarındaki işlerin yürütülebilmesi için herhangi bir mesleki veya teknik öğrenim görmüş olmayı gerektirmeyen Bilgisayar İşletmeni, Memur, Ambar Memuru, Yurt Memuru,Santral Memuru, Şoför, Sekreter, V.H.K.İ vb. kadrolarda ALAN mezunlarına ağırlık verilmesi biz 3001’cileri (MESLEK YÜKSEKOKULLARININ HERHANGİ BİR PROGRAMINDAN MEZUN OLMAK) mağdur etmektedir. Bizler birçok alan çıkışlı arkadaşımızdan daha yüksek puan almamıza rağmen bu adaletsiz kadro dağılımı sebebiyle açıkta kalmaktayız. Biz Meslek Yüksek Okulu mezunlarına bir sene boyunca bilgisayar eğitimi YÖK tarafından verilmiş olmasına rağmen temel bilgisayar bilgisi gerektiren bu kadroların çoğunu tercih edememekteyiz.Ayrıca birçok sertifika programına katılarak da kendimizi iyi bir şekilde yetiştirmekteyiz.

Bizler yukarda saydığımız kadrolarda oluşan personel boşluklarını rahatlıkla doldurabilecek bilgi ve donanıma sahip bulunmaktayız.3001 nitelik kodu ortak koddur ve bu nedenden dolayı alan mezunu arkadaşlar bu koddan tercih yapabildikleri için onların bir mağduriyeti söz konusu olmamaktadır. Bitirmiş oldukları bölümlerden alım yapılmayan 3001 kodunu kullanmak zorunda olan 30 un üzerinde bölüm ve 200 bin üzerinde memur adayı bulunmaktadır. KPSS-2014/2 tercih kılavuzunda 3001 koduna verilen kadro sayısı sadece 20’dir. Verilen kadro sayısının yetersizliği yanında birde ortaya çıkan bu adaletsizlik bizlerin kamuda çalışma hayalini tamamen yok etmektedir. Sizlerden talebimiz Bilgisayar İşletmenliği, Memur, Ambar Memuru, Yurt Memuru,Santral Memuru, Şoför, Sekreter, V. H.K. İ gibi teknik bilgi gerektirmeyen kadroların tüm kamu kurumlarında 3001 (MESLEK YÜKSEKOKULLARININ HERHANGİ BİR PROGRAMINDAN MEZUN OLMAK ) koduna ağırlık verilmesidir. Neticede 3001 kodu tüm Ön Lisans mezunlarının tercihleri arasında bulundurabilecekleri ortak koddur. Tüm bu nedenlerden dolayıdır ki teknik bilgi gerektirmeyen Ön Lisans memurluk kadrolarına yapılacak olan alımların bundan sonraki atamalarda 3001 kodu ile yapılması çok daha adil olacaktır.

Sesinizi duyurmak istediğiniz konuları Kariyer Memur’a yazın yayınlayalım ([email protected]) mail atmanız yeterli.

adalet-mezunlari-birsey-anlatmaya-calisiyor

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.