SON DAKİKA

Ordu Üniversitesi 19 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 20 Kasım 2015 - 9:32 'de eklendi.

Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri ile Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ve Atanma Koşulları ve Uygulama Yönergesine göre devamlı statüde Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri ile Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ve Atanma Koşulları ve Uygulama Yönergesine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir.

Profesör adaylarının; Başvuru Formuna (www.odu.edu.tr adresinden ulaşılabilir), özgeçmişleri, 4 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgelerinin (1 takım noter onaylı) suretleri, başlıca araştırma eserini belirttiği yayın listesini, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans çalışmalarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 6 takım dosya ile Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent adaylarının; Yabancı dilini belirten Başvuru Formuna (www.odu.edu.tr adresinden ulaşılabilir), özgeçmişleri, 4 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgelerinin (1 takım noter onaylı) suretleri, askerlik durum belgesi ve varsa yabancı dil belgeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile ilgili birime şahsen başvurmaları gerekmektedir. Adaylar, 2547 Sayılı Kanun’un 23. maddesinin (b) fıkrası 2 numaralı bendi hükmü gereği, ilgili birimlerce yabancı dil sınavına tabi tutulacaktır. Yabancı dil sınav tarihleri ve yerleri ilgili birimlerden öğrenilecektir.

Genel Şartlar;

* Adayların; www.odu.edu.tr internet adresindeki Personel Daire Başkanlığı web sayfasından erişebilecekleri “Ordu Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ve Atanma Koşulları ve Uygulama Yönergesi”ne göre puanlama tablosunu hazırlayarak dilekçelerine ve yayın dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

* Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi), çalıştıkları kurumlarından alacakları onaylı “Hizmet Belgesini” dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

* Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

* Tıp Fakültesi kadrolarına başvuruda bulunacak adaylardan, halen Sağlık Bakanlığında görev yapanların mecburi hizmet yükümlülüklerinin olmadığını belgelendirmeleri zorunludur.

MÜRACAAT TARİHİ: Profesör adaylarının müracaatları, ilanın Resmi Gazete ve Ulusal Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren (en son yayınlanan ilan dikkate alınacaktır) 15 gün, Yardımcı Doçent adaylarının ise Ulusal Gazete’de yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür.

BirimiBölüm/Anabilim DalıUnvanıAdetK/DAçıklama
İlahiyat FakültesiTemel İslam Bilimleri / Arap Dili ve BelagatıYrd. Doçent11Belagat ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiSosyoloji / Kurumlar SosyolojisiYrd. Doçent14Sosyal dışlanma, terör, kitle iletişim araçları ve eğitimi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİktisat / İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisatYrd. Doçent14Ekonomik özgürlükler ve ekonomik büyüme ilişkisi ile gelir eşitsizliği alanında çalışmalar yapmış olmak.
Güzel Sanatlar FakültesiResim / ResimYrd. Doçent15Sanatta özne ve imgeler konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Güzel Sanatlar FakültesiSeramik ve Cam / SeramikYrd. Doçent14Porselen ve Sanat eğitimi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp Bilimleri / Tıbbi FarmakolojiYrd. Doçent14Tıp Fakültesi mezunu olup, Tıbbi Farmakoloji alanında uzmanlık eğitimi almış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp Bilimleri / NörolojiYrd. Doçent14Multipl Skleroz Hastalarında Kognitif Fonksiyonlara ilişkin çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp Bilimleri / ÜrolojiYrd. Doçent14Prostat Hiperplazisi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiKlinik Bilimler / Ağız, Diş ve Çene CerrahisiYrd. Doçent13Temporomandibular eklem rahatsızlığı olan kadınlar hakkında çalışmalar yapmış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiKlinik Bilimler / Diş Hastalıkları ve TedavisiYrd. Doçent13Diş çürüğüne müdahale alanında çalışmalar yapmış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiKlinik Bilimler / EndodontiYrd. Doçent14Rezinli kök kanal patlarının adezyonu hakkında çalışmalar yapmış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiKlinik Bilimler / PedodontiYrd. Doçent15İnley kronların dayanıklılıkları üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiKlinik Bilimler / PeriodontolojiYrd. Doçent13Periodontolojide Oksidatif stres hakkında çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim FakültesiEğitim Bilimleri / Rehberlik ve Psikolojik DanışmanlıkProfesör11Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında Doçentliğini almış olmak.
Eğitim Fakültesiİlköğretim / Fen Bilgisi EğitimiProfesör11Kimya alanında Doçentliğini almış olmak.
Eğitim Fakültesiİlköğretim / Fen Bilgisi EğitimiProfesör11Biyoloji alanında Doçentliğini almış olmak.
Sağlık YüksekokuluFizyoterapi ve RehabilitasyonYrd. Doçent13Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında doktora yapmış olmak.
Teknik Bilimler Meslek YüksekokuluBilgisayar Teknolojileri / Bilgisayar ProgramcılığıYrd. Doçent14Bilgisayar Mühendisliği alanında lisans, yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
Ulubey Meslek YüksekokuluKimya ve Kimyasal İşleme Tekno./Laboratuvar TeknolojisiYrd. Doçent13Tıbbi Biyokimya alanında doktora yapmış olmak.

Bir önceki yazımız olan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi 25 Akademik Personel Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.