SON DAKİKA

Örgün – Yüzyüze 4-6 Yaş Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri Eğitimine Başvurular Başladı!

Bu haber 05 Aralık 2016 - 10:19 'de eklendi.

4-6 yaş kurslarında eğitici olmak isteyenlerin sahip olması gereken "Diyanet Onaylı 4-6 Yaş Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri Sertifika Programının" eğitimlerin yüz yüze – örgün verildiği ve Yalova Üniversitesi'nin daha kaliteli eğitimcilerin yetiştirilmesini sağlamayı amaçladığı sertifika programına başvurular başladı. Üstelik 1 defaya mahsus Uzaktan Eğitim sistemiyle Sertifika alanlar bir miktar ek ücret ödeyerek başvurabiliyor.

YALOVA ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ TARAFINDAN YAPILAN İLAN

Son Başvuru Tarihi : 30 Aralık 2016 

          Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kur’an Kurslarında yürütülen yaygın din eğitimi hizmetlerinden toplumun tüm kesimlerinin etkin ve verimli bir şekilde yararlanabilmesi amacıyla 2013-2014eğitim öğretim yılından başlamak üzere 4-6 yaş grubuna yönelik Kur’an Kursları öğretim programı hazırlamış ve uygulamaya konulmuştur. Bu programda görev verilecek Kur’an Kursu Öğreticilerin, hangi donanıma sahip gerektiği yönünde yapılan değerlendirmeler sonucunda bazı yeterlilikler istenmiştir. Bu projenin daha etkin ve verimli sürdürülebilmesi için söz konusu yeterlilikler göz önünde bulundurularak eğitim programlarında yer alan modül ve krediler esas olmak üzere Yalova Üniversitesi olarak bu eğitimi verilmesi kararı alınmıştır.

          Yalova Üniversitesi de bu ulvi hizmete katkı sağlayabilmek amacıyla, hazırladığı “4-6 Yaş Uygulamalı (Yüzyüze) Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri” programında, eğitimin uygulama boyutunun, 15 saatlik sınıf ortamında ve eğitim sonunda da ÖSYM kriterlerinde başarım sınavı ile destek olmaya karar vermiştir.

          Daha önce diğer kurumlardan uzaktan eğitim yoluyla  sertifika almış meslek mensuplarının uygulama ve bilgi ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla,  bir defaya mahsus olmak üzere, aldıkları belgeleri ibraz etmek kaydıyla, Yalova Üniversitesi’nin sadece uygulama eğitimine ve başarım sınavında başarılı olmak şartıyla belgeleri, Diyanet İşleri Başkanlığımızın tercihi olan,  “Uygulamalı (Yüzyüze-Örgün) Eğitime” dönüştürülecektir.

ÖRGÜN 4-6 YAŞ SERTİFİKA PROGRAMINA BAŞVURU VE DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

EĞİTİM SÜRESİ  ve TARİHİ

          Sertifikaya sahip meslek mensuplarının katılacağı tamamlama programı,15 saat olarak gerçekleştirilecektir. Yüz yüze eğitimin son saatinde ÖSYM formatında sınav yapılacaktır. Uygulama eğitimleri; 14-15 Ocak 2017 (Cumartesi-Pazar) tarihlerinde ve yeterli sayıya ulaşılan tüm il ve ilçe merkezlerinde gerçekleştirilecektir.

          İlk defa sertifika alacak meslek mensupları için program  2 Ocak – 27 Ocak arası uzaktan eğitim, 28-29 Ocak 2017 (Cumartesi-Pazar) tarihlerinde ve yeterli sayıya ulaşılan tüm il ve ilçe merkezlerinde gerçekleştirilecektir.

Yeterli sayının ulaşılmadığı il ve ilçelerde meslek mensuplarının tercihi dikkate alınacaktır.

UZAKTAN EĞİTİM İÇERİĞİ:

▒▒ Birey Gelişmi Modülü
▒▒ Psikomotor Gelişim Modülü
▒▒ Bilişsel Gelişim Modülü
▒▒ Dil Gelişimi Modülü
▒▒ Sosyal Gelişim Modülü 
▒▒ Duygusal Gelişim Modülü
▒▒ Ahlak Gelişimi Modülü
▒▒ Süt Oyun Okul ve Ergenlik Döneminde Beslenme Modülü
▒▒ Oyun Etkinlikleri Modülü
▒▒ Uyumsuz Çocuklar Modülü
▒▒ Drama Çalışmaları Modülü
▒▒ Drama Uygulamaları Modülü
▒▒ Türkçe Dil Etkinlikleri Modülü
▒▒ Eğitici Oyuncaklar  Modülü
▒▒ Çocuklar İletişim – 1 Modülü
▒▒ Çocukla İletişim – 2 Modülü

ÖRGÜN EĞİTİM İÇERİĞİ:

– 15 saatlik yüz yüze (örgün) eğitim verilmektedir.
– Eğitimin son saatinde ÖSYM formatında sınav yapılmaktadır.
– Sınava, uzaktan ve örgün eğitimlere eksiksiz katılan adaylar girmektedir.
– Uzaktan ve Örgün eğitimlere katılmayan adaylar sınava alınmayacaktır.
– Sınavda 50 ve üzeri puan alan adaylar sertifika almaya hak kazanacaktır.

NOT: Eğitim 16 AKTS (Avrupa Kredi Transfer Sistemi)’dir. (1 AKTS yaklaşık 30 saat iş yüküdür.)  Program yaklaşık 480 saat iş yükünden oluşmaktadır. Eğitimlerde alınan AKTS değerleri üniversitemizin eğitim programlarında dikkate alınacaktır. 

BAŞVURU ŞARTI:
Herhangi bir mezuniyet şartı aranmayıp, bu sertifika eğitimine herkes başvurabilir.

ÖRGÜN 4-6 YAŞ SERTİFİKA PROGRAMINA BAŞVURU VE DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

İLETİŞİM:
Mesai Saatler: 09:30 – 12:30 || 13:30 – 17:30

0850 346 78 54

Bir önceki yazımız olan Diyanet İşleri Başkanlığı, Kur'an Kursu Öğreticisi Alımı İçin Talep Topluyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.