ÖSYM, Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi, Sınav Tarihleri Ne Zaman?

ÖSYM, Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi, Sınav Tarihleri Ne Zaman?
Yayınlama: 09.10.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:33
504
A+
A-

Ösym, 2016 Yılında yapacağı KPSS, YGS, LYS, DGS,ALES vb. Sınavların Takvimini açıkladı, Aşağıdaki tabloda ÖSYM’nin 2016 yılında yapacağı tüm sınavların tarihleri yer almaktadır.

2016KPSSÇalışma Yöntemi için Tıklayın

2016 ALES Çalışma Yöntemi içi Ösym, 2016 Yılında yapacağı KPSS, YGS, LYS, DGS,ALES vb. Sınavların Takvimini açıkladı, Aşağıdaki tabloda ÖSYM’nin 2016 yılında yapacağı tüm sınavların tarihleri yer almaktadır.

*  Güncel gelişmelere göre ÖSYM Sınav Takvimi yenilenerek kamuoyuna duyurulacaktır. İlgililerin zaman içinde takvim bilgilerini kontrol etmeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri tavsiye edilir.
** Sınav sonuçlarının belirtilen tarihlerde açıklanması planlanmaktadır ancak, sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanacaktır.
*** Adayların DHBT’ye girmek için başvuru yapmadan önce öğrenim düzeyine uygun olarak KPSS başvurusu yapmaları gerekmektedir. DHBT’ye gireceği öğrenim düzeyinde KPSS başvurusunu yapmayan adayların DHBT’ye başvuruları sistem tarafından engellenecektir.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.