Özel Okul Eğitimi için Teşvik Başvuruları Başlıyor

Özel Okul Eğitimi için Teşvik Başvuruları Başlıyor
Yayınlama: 10.08.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:17
358
A+
A-

Özel okullarda okuyacak olan öğrenciler için teşvik başvuruları başlıyor. 2 bin 680 TL ile 3 bin 750 TL arasında değişen eğitim teşvikine başvurular bugün başlıyor. Geçtiğimiz yıl sadece devlet okulundan özel okullara geçecek olan öğrenciler yararlanmıştı Özel okullarda okuyacak olan öğrenciler için teşvik başvuruları başlıyor. 2 bin 680 TL ile 3 bin 750 TL arasında değişen eğitim teşvikine başvurular bugün başlıyor. Geçtiğimiz yıl sadece devlet okulundan özel okullara geçecek olan öğrenciler yararlanmıştı, bu yıl yapılan değişiklikle halihazırda özel okulda okuyan öğrencilerde yararlanabilecek. Başvuruların ardından binlerce velinin gözü sonuçların açıklanacağı 3 Eylülde olacak

Özel okullarda okuyacak öğrenciler için 2 bin 680 TL ile 3 bin 750 TL arasında değişen eğitim teşvikine başvurular bugün başlıyor. Bu yıl halihazırda özel okulda okuyanlar da yararlanabilecek.

Geçen yıl teşvik almaya hak kazananlar ve bu yıl ilk kez teşvik alacaklarla birlikte toplamda 350 bin öğrenci bu imkandan yararlanacak. Okul türlerine göre 2 bin 680 TL ile 3 bin 720 TL arasında değişen eğitim teşvikini almaya hak kazanan öğrenciler 3 Eylül’de ilan edilecek.

İşte milyonlarca velinin ve öğrencinin merak ettikleri soruların cevapları:

TEŞVİKTEN YALNIZCA ÖZEL OKULA GEÇEN ÖĞRENCİLER Mİ YARARLANACAK?

Geçen yıl sadece devlet okullarından özel okula geçen öğrenciler teşvikten yararlanıyordu. Bu yıl özel okulda okuyan öğrenciler de yararlanabilecek.

BU YIL OKUL KADEMESİNE GÖRE TEŞVİK MİKTARI VE ALACAK ÖĞRENCİ SAYISI NE KADAR?

Okul öncesi eğitim kurumlarm- daki 20 bin öğrenciye 2 bin 680 lira, ilkokuldaki 50 bin öğrenciye 3 bin 220 lira, ortaokuldaki 50 bin öğrenciye 3 bin 750 lira, lise ve temel lisedeki 110 bin öğrenciye ise lise için 3 bin 750 lira temel lise için 3 bin 220 lira destek verilecek.

İLK KEZ TEŞVİK ALACAK ÖĞRENCİLERİN DEĞERLENDİRMELERİ NASIL YAPILACAK

Öğrencinin başarısı, ailenin geliri, öğrenim gören kardeşler, anne babanın durumu, disiplin cezası, şehit ve korunmaya muhtaçlık durumuna göre 6 farklı kriterde yapılacak değerlendirme sonucunda teşvik almaya hak kazanacak 230 bin öğrenci belirlenecek. Aylık geliri 10 bin TL’den fazla olan ailelerin çocukları 40 puan, aile geliri bin TL’den az öğrenciye 340 puan verilecek.

kaynak: habertürk

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.