Pedagojik Formasyonlu İİBF’li Muhasebe Ve Finansman Öğretmenleri Atama Bekliyor!

İİBF mezunu Muhasebe-Finans, Pazarlama Perakende öğretmen adayıyım. Almış olduğum eğitim ile öğretmenlik hakkı kazanmış olsamda,2.öncelik atanmama engel teşkil etmektedir.KPSS sınavından 100 tam puan dahi alsam hiçbir şekilde atamam yapılmamaktadır.Başkasının hakkini alıp bize verin demiyorum.Adil yarış imkanı istiyorum.

Pedagojik Formasyonlu İİBF’li Muhasebe Ve Finansman Öğretmenleri Atama Bekliyor!
Yayınlama: 06.02.2018
Düzenleme: 05.03.2021 22:49
5.898
A+
A-

Tamamen aynı durumda olduğumuz İlahiyat Fakültesi mezunları, Formasyon alarak Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliğine atanmaları ile ilgili olarak,Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, 16/10/2017 tarihli ve 139 sayılı Kurul kararı ile İlahiyat Fakültesini 2.önceliğe alındıkları bilinmektedir.

Yıllardır bu durumun haksız olduğunu, İİBF Muhasebe Öğretmenler Birliği olarak anlatmaya çalışıyorduk.İlahiyat Fakültesi mezunları başlattıkları kampanya ile onlarda bunun yanlış olduğunu dile getirmişlerdir ve bu durumun haksız olduğu tespitine, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Sayın Bekir Bozdağ şu açıklaması ile katılmış ‘’Kimin öğretmen olacağına,Danıştay karar veremez,İdari mahkemeleri karar veremez.Yasa ile düzenlenebilir yada yasanın verdiği yetkilerle idare düzenleyebilir.Önümüzdeki günlerde bununla ilgili bir yasal düzenleme yapacağız ve bu haksızlığı ortadan kaldıracağız’’ demiş. 25 Kasım 2017 günü resmi twitter hesabından da bu konu ile ilgili paylaşımda bulunmuş ve bu uygulamanın haksız olduğu ve fırsat eşitliğine aykırı olduğu,haksızlığın önüne geçeceklerini belirtmişlerdir.Bizlere de ümit ışığı olmuştur.

Eklerde sunacağım sorunumuzla ilgili BİMER cevabı ve Sayın Bekir Bozdağ’ın twitter paylaşımları ile durumumuzun %100 aynı olduğu görülecektir. Formasyon almış, İİBF mezunu Muhasebe-Finans, Pazarlama Perakende öğretmen adayları olarak, her yönüyle İlahiyat Fakültesi aynı durumda olmamızdan ve yapılacak düzenlemelere dahil edileceğimiz umudunu taşırken, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, 11/01/2018 tarihli Tebliğler Dergisi yayımında sadece İlahiyat Fakültesi mezunları ve öğrencileri için düzenleme yaparak bizleri hayal kırıklığına uğratmıştır.

Bu durumumuzdan eminim siz yetkililerin haberi yoktur.Siz değerli büyüklerimizce konunun değerlendirilmesi, ülkemizin geleceği olan gençlerin önünde ki ‘’Fırsat Eşitliğine Aykırı’’ durumun düzeltilmesi gerekmektedir. Sadece İlahiyat Fakültesi mezunları ve öğrencileri için yapılan düzenlemenin Dürüstlük ve Tarafsızlık, Saygınlık ve Güven ilkelerine de aykırı olduğu sabittir.
20 Bin İİBF mezunu Muhasebe-Finans, Pazarlama Perakende öğretmen adayının sesi olacağınıza canı gönülden inanmaktayız.

İİBF Muhasebe Öğretmenler Birliği – Gülistan

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 13 Yorum
 1. Mihrican Ekmenci dedi ki:

  Sesimize ses olduğunuz için teşekkürler

 2. Yeşim Uğur dedi ki:

  Her formasyonlu branş öğretmeni gibi biz de kendi alanımızda kadro istiyoruz. Teşekkürler

 3. mahsum dedi ki:

  Sesimizi duyurduğunuz teşekkür ederiz..biz iibf lilere uygulanan bu haksız ikinci öncelik eşitlik ve adalet ilkkesine aykırı bir uygulamadır

 4. Ece Boncuk dedi ki:

  Ülkemizde sadece bir üniversitenin kapanmış bir faküktesinin tekeline ticaret meslek lisesinin geleceğini bırakmak eğitimin kalitesini düşürür, öğrenci ihtiyaçları görmezden gelinir ce karşılanamaz…
  Eğer sıralamaya bizler dahil edilirsek tam rekabet ortamı oluşur ve tam rekabet kaliteyi, dinamizmi ve öğrenci kalitesini artıracaktır.

 5. taison freda dedi ki:

  arakdaşım bunun bölümünü okumuş olanlar tabiki atamada öncelik sahibi olacak! nerenize batıyor bu!? sen ibbfye başlarken öğretmen olacaksın demediler, öğretmen olmak istiyorsan eğitim fakültes okuyacaktın. sonradan tanınan bu şanıs hak olarak görüp isyan etmek nedir!?? boş boş konuşmayın. muhasebe ve finansman öğretmenliği mezunları atanıp bittikten sonra size sıra gelecek!!

 6. Muhasebe ve Finansman dedi ki:

  Bir tarafta 2. öncelikli pedagojik formasyon almış İİBF liler diğer tarafta 60 puanla atanan muhasebe öğrt. ni tekeline almış, okulu bile artık mezun vermeyen eski mezunlar.
  Eğitimde kalite böyle mi yükselecek! İkinci öncelik acilen kalkmalıdır.

 7. İbf magduru dedi ki:

  Burayı güncel tutalım arkadaşlar. Bu ibf mezunlarına cemkiren arkadaşlar biz tutup da farklı branştan atanmak istemiyoruz. Ona bakarsanız eğitim fakültesinde olmayıp yan dallarını okuyup formasyon alıp eşit hakka sahip olanlara da sahip cikacaksinz. Onlar da niye 2.öncelik yok o zaman. Biz bransimilza alakalı olarak arama istiyoruz tutup da türkçe öğretmeni olalım demiyoruz. Hem muhasebeyı bizden daha iyi kim yapacak. Eşitlik istiyoruz yeter artk ya..yan dal okuyup da formasyonlular nasıl eşitse bizde olmak istiyoruz. Ozaman kapatın bu bölümleri ya.

 8. Pinpkyo dedi ki:

  Bu Tamamiyle Çifte Standart İlahiyatçılara Hemencecik 1. Öncelik Verdiniz. İbbflileri Belliki Pejmurde Yani Zavalli Hakkını Aramayacak Kadar Saf Zanediyorsunuz Varin Hiç Vermeyin 10 Sene Sonra Gelecek 1. Öncelik İçin Yalvarmaya Değmez

 9. AYŞE dedi ki:

  ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ ÖĞRETMEN OLMA HAYALİYLE YAŞAYARAK ,BİR İİBF Lİ OLARAK FORMASYON ALDIM ÖĞRETMENLIĞE HAK KAZANDIM AMA ATAMA HAKKIM YOK! BU HAK MI NEDEN İLAHİYAT MEZUNLARI 1. ÖNCELIK DE BİZ 2. ÖNCELİĞİYİZ. SESİMİZİ NE ZAMAN DUYACAKLAR 🙁

 10. hülya dedi ki:

  İNŞ SESİMİZİ DUYARLAR NE ZAMANA KADAR BEKLEYECEĞİZ DUYUN SESİMİZİ PUANIM 81 ŞUBAT ATAMASI SON ŞANSM ARTIK YETER LÜTFEN

 11. hülya dedi ki:

  İNŞ SESİMİZİ DUYARLAR NE ZAMANA KADAR BEKLEYECEĞİZ DUYUN SESİMİZİ PUANIM 81 ŞUBAT ATAMASI SON ŞANSM ARTIK YETER LÜTFEN

 12. sltn dedi ki:

  ikinci öncelik hala kalkmadı mı? Bilgisi olan var mı?

  1. Smyra dedi ki:

   Ben de merak ediyorum sanırım 5 yil oldu kapanali. Şimdiye bitmiş olması gerekmiyor mu ya da başka alanlara iş sahibi olmalı gerekiyor diye düşünüyorum.