PÖH Alımları İçin Süleyman Soylu’dan Önemli Açıklama

PÖH Alımları İçin Süleyman Soylu’dan Önemli Açıklama
Yayınlama: 13.06.2018
Düzenleme: 05.03.2021 22:50
614
A+
A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu binlerce gencin merakla beklediği PÖH alımları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Yoğun İlgi Var. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir önceki PÖH alımlarında 10 bin kişilik ilana çıkıldığını ancak 280 bin kişinin başvuru yaptığını ifade etti. Rekor sayıda başvurunun kendilerini sevindirdiğini de ifade eden Bakan Soylu gençlerimizin merakla yeni ilanı beklediklerini dile getirdi.

Bir önceki alımlarda yaş sınırını 28’den 30’a çektiklerini dile getiren Bakan Soylu böylelikle 280 bin kişinin başvuru yaptığını ifade etti. Bunun yanı sıra başvurular yapılırken yaş için 1 Ocak tarihinin esas alındığını da dile getirdi.

Yeni yapılacak alımlar ile ilgili herhangi bir tarih vermeyen Bakan Soylu’nun bu konuyu gündemine alması gençler arasında heyecan uyandırdı. Ortaöğretim mezunlarının dahi başvuru yapabildikleri PÖH alımları sayesinde pek çok kimse iş imkanı elde edebilmektedir. Dolayısıyla yayınlanacak olan ilanın şartları merakla bekleniyor. PÖH tarafından ilan edilecek şartlara göre adaylar sözlü ve fiziki sınavlardan geçirilecek. Gerekli sağlık şartlarını da sağlayan adaylar daha sonra güvenlik soruşturmasından geçirilecekler. Güvenlik soruşturmasında da herhangi bir sorun yaşamayan adayların atamaları gerçekleştirilecek.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanacak olan ilanın detaylarını sitemizden takip edebilirsiniz. Süreç ile ilgili merak ettiğiniz tüm gelişmeler son dakika olarak sizlere ulaştırılacaktır. Seçim sonrasında PÖH ilanlarının da yayınlanması bekleniyor.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.