POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI ERASMUS+ PROGRAMI PERSONEL DERS VERME ve EĞİTİM ALMA HAREKETLİLİĞİ BAŞVURULARI

POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI ERASMUS+ PROGRAMI PERSONEL DERS VERME ve EĞİTİM ALMA HAREKETLİLİĞİ BAŞVURULARI
Yayınlama: 28.02.2022
695
A+
A-

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı aracılığı ile Avrupa Komisyonu tarafından yürütülen Erasmus+ Programı, Erasmus+ Personel Hareketliliği çerçevesinde Polis Akademisi ile ikili anlaşma yapmış olan ve aşağıda isim, ülke ve kontenjan sayıları belirtilen Yükseköğretim Kurumlarına, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) ile Başkanlığımız arasında imzalanan Hibe Sözleşmesinde belirtilen Ders Verme Hareketliliği ve Eğitim Alma Hareketliliği hibe miktarına uygun sayıda öğretim elemanı ve idari personel gönderilecektir.
Ders Verme Hareketliliği en az 8 ders saati, Eğitim Alma Hareketliliği ise en az 4 gün (2 gün faaliyet, 2 gün yol) ve en fazla 6 gün (4 gün faaliyet, 2 gün yol) olarak gerçekleştirilecektir. Bütün Ders Verme ve Eğitim Alma Hareketliliği faaliyetlerinin en geç 31 Mayıs 2022 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir.

Seçim Jürisi tarafından yapılacak seçim sonucunda gönderilecek öğretim elemanları ve personele yurtdışında geçirdikleri ders verme ve eğitim alma amaçlı süre için program bütçesinden sabit günlük maddi destek verilecektir. Uluslararası seyahat gideri için verilecek hibe gidilecek şehrin uzaklığına bağlı olarak Avrupa Komisyonu’nun belirlediği miktarları aşamaz. Söz konusu hibeler, hak kazanan personel hareketlilikten döndükten sonra tarafına Avro biriminde ödenir. Seçim sonucu hareketliliğe hak kazanan personelin talep etmesi durumunda hareketlilik hibesiz olarak gerçekleştirilebilir. Aşağıda belirtilen kontenjanlar kurumlar arası anlaşmalarla belirlenmiş olup toplam hareketlilik sayısı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Başkanlığımıza tahsis edilmiş bütçe ile sınırlıdır. Tercih edilen kurumdan davetiye alınamaması durumunda hareketlilik Kurum Koordinatörü tarafından onaylanan bir başka anlaşmalı kurumda gerçekleştirilebilir.

ARANAN ŞARTLAR
Ders Verme ve Eğitim Alma Hareketliliklerine, Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Enstitülerde görevli öğretim elemanları ile Polis Akademisi Başkanlığı personeli başvurabilir. Erasmus+ Uygulama El Kitabı uyarınca Ders Verme Hareketliliğine yalnızca Polis Akademisi’nde ders vermekle yükümlü personel başvurabilir.
BAŞVURU ŞEKLİ
Söz konusu programdan faydalanmak isteyen öğretim elemanları ve personel başvuru formlarını kendi birimleri vasıtasıyla, birim amirlerinin uygun görüşü neticesinde üst yazı ile Dışilişkiler ve Uluslararası Eğitim Şube Müdürlüğüne göndererek müracaat edebileceklerdir. Başvurularda, yukarıda belirtilen Polis Akademisi Başkanlığı’nın anlaşması bulunan kurumlardan 3 yükseköğretim kurumu tercih edilecektir. Başvuru formunda dil puanı belirtilmiş ise, YDS, YÖKDİL vb. dil sınav belgelerinin bir kopyasının dilekçeye eklenmesi zorunludur. 
BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ
Başvurular, Polis Akademisi Başkanlığı Erasmus+ Programı Uygulama Yönergesi hükümlerine göre Seçim Jürisi tarafından değerlendirilecektir. Değerlendirmede rütbe, kıdem, şehit ve gazi eşi veya çocuğu olmak, daha önce gerçekleştirilen Erasmus+ hareketliliklerinin ve yurt dışı görevlerin sayısı gibi kriterler dikkate alınır. Seçim Jürisi, daha önceden Erasmus+ Hareketlilik Faaliyetlerinden faydalanmamış veya yurt dışı görevde bulunmamış öğretim elemanı ve personele öncelik tanıyabilir. Seçim Jürisinin belirlediği asil ve yedek aday listesi Başkanlık makamına onay için gönderilecektir. Başkanlık makamı tarafından iş yoğunluğu ve benzeri sebeplerle seçilen personelin programa gönderilmesinin onaylanmaması durumunda yedek adaylar sırası ile programa gönderilir.

Değerlendirme sonucunda hareketliliğe hak kazanacak personelin isimleri www.pa.edu.tr internet adresinde yayınlanacaktır. Hareketliliğe hak kazananlar, hareketliliğin gerçekleştirilmesi hakkında daha sonra bilgilendirilecektir.

NOT: Devam etmekte olan küresel COVID-19 salgınından dolayı ülkemizde veya muhatap ülkede alınan tedbirler sebebiyle karşı kurumun da kabul etmesi şartıyla hareketliliklerin tamamı ya da bir kısmı çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilebilir. Çevrimiçi hareketliliklerin hibelendirilmesinde yalnızca katılımcıların hareketliliğin gerçekleştiği ülkede fiziksel olarak bulunduğu süre dikkate alınır.
BAŞVURU TARİHLERİ: 28.02.2022-21.03.2022

Ayrıntılı bilgi için:
Telefon        : 0 312 462 91 08 – 0 312 462 91 10
Web        : http://www.pa.edu.tr
E-posta        : [email protected]

BAŞVURU FORMUNU BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.