Polis Akademisi Genel Başkanlığı Akademik Personel Alıyor

Polis Akademisi Genel Başkanlığı Akademik Personel Alıyor
Yayınlama: 26.03.2023
28
A+
A-

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı İç Güvenlik Fakültesi, Adli Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, Trafik Enstitüsü Müdürlüğü, Yabancı Diller Bölümü ile Erzincan Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO), İzmir Rüştü Ünsal PMYO, Kastamonu PMYO, Kırıkkale PMYO, Kırşehir PMYO, Samsun 19 Mayıs PMYO, Sivas PMYO, Aydın Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) ve Trabzon Şehit Meriç Alemdar POMEM Müdürlüklerine Anayasanın 132’nci maddesi, 4652 sayılı Polis Yüksek Öğretim Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 2914 sayılı Yüksek Öğretim Personel Kanunu, 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili maddeleri ile Akademimiz web sayfasında yayınlanan Polis Akademisi Öğretim Elemanlığına Atama ve Yükseltme Kriterleri çerçevesinde naklen veya açıktan atama ile Profesör unvanında (1), Doktor Öğretim Üyesi unvanında (1), Öğretim Görevlisi unvanında (59) ve Araştırma Görevlisi unvanında (14) Öğretim Elamanı alınacaktır.

İlan ile ilgili tüm bilgilere Akademimiz www.pa.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Adayların Başvuracakları Bilim Dalları İle İlgili Olarak;

BİRİMİALANIUNVANIKADRO SAYISIAÇIKLAMA
İç Güvenlik FakültesiUluslararası İlişkiler Bölümü Uluslararası Güvenlik ve Terörizm ABDProfesör1Uluslararası İlişkiler alanında İngilizce lisans mezunu olmak. Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans ve doktora mezunu olmak. Siyasi şiddet, soykırım ve çatışma sonrası uzlaşma süreçleri konularında çalışmaları bulunmak.
Adli Bilimler Bölümü
Fen Bilimleri ABD
Doktor Öğretim Üyesi1Kimya alanında İngilizce lisans, İngilizce yüksek lisans ve İngilizce doktora mezunu olmak. Fotodinamik terapi ve moleküler enerji transferi alanında çalışmaları bulunmak.
Psikoloji Bölümü Trafik Psikolojisi ABDÖğretim Görevlisi1Psikoloji alanında İngilizce lisans ve İngilizce yüksek lisans mezunu olmak. Psikoloji alanında İngilizce doktora yapıyor olmak. Yaşlı sürücüler ve trafik psikolojisi konularında çalışmaları bulunmak.
Psikoloji Bölümü Trafik Psikolojisi ABDAraştırma Görevlisi1Psikoloji alanında İngilizce lisans ve İngilizce yüksek lisans mezunu olmak. Psikoloji alanında İngilizce doktora yapıyor olmak.
Psikoloji Bölümü Adli Psikoloji ABDAraştırma Görevlisi1Psikoloji alanında İngilizce lisans mezunu olmak. Adli Psikoloji alanında yüksek lisans yapıyor olmak
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Siyasal Bilimler ABDAraştırma Görevlisi1Tarih alanında İngilizce lisans mezunu olmak. Medeniyet Araştırmaları alanında yüksek lisans mezunu olmak. Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi alanında doktora yapıyor olmak.
İç Güvenlik FakültesiSiyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Yönetim Bilimleri ABDAraştırma Görevlisi1İşletme alanında lisans mezunu olmak. İstihbarat Araştırmaları alanında yüksek lisans yapıyor olmak.
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Siyasal Bilimler ABDAraştırma Görevlisi1Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında İngilizce lisans mezunu olmak. Uluslararası Güvenlik alanında İngilizce yüksek lisans yapıyor olmak.
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Hukuk Bilimleri ABDAraştırma Görevlisi1Hukuk alanında lisans mezunu olmak. Suç Araştırmaları alanında yüksek lisans yapıyor olmak.
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Hukuk Bilimleri ABDAraştırma Görevlisi1Hukuk alanında lisans mezunu olmak. Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisans yapıyor olmak
Sosyoloji Bölümü Suç Sosyolojisi ve Suç Araştırmaları ABDAraştırma Görevlisi1Sosyoloji alanında İngilizce lisans mezunu olmak. Suç Araştırmaları alanında yüksek lisans yapıyor olmak.
Uluslararası İlişkiler Bölümü Uluslararası Güvenlik ve Terörizm ABDAraştırma Görevlisi1Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında İngilizce lisans, Uluslararası İlişkiler alanında İngilizce yüksek lisans mezunu olmak. Bölge Çalışmaları alanında İngilizce doktora yapıyor olmak.
Uluslararası İlişkiler Bölümü Uluslararası Güvenlik ve Terörizm ABDAraştırma Görevlisi1Uluslararası İlişkiler alanında İngilizce lisans mezunu olmak. Uluslararası Güvenlik alanında İngilizce yüksek lisans yapıyor olmak.
Uluslararası İlişkiler Bölümü Uluslararası Güvenlik ve Terörizm ABDAraştırma Görevlisi1İngilizce Mütercim-Tercümanlık alanında lisans mezunu olmak. Barış ve Çatışma Çalışmaları alanında İngilizce yüksek lisans mezunu olmak.
Uluslararası Güvenlik alanında İngilizce doktora yapıyor olmak.
Uluslararası İlişkiler Bölümü Uluslararası Güvenlik ve Terörizm ABDAraştırma Görevlisi1Uluslararası İlişkiler alanında İngilizce lisans, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında İngilizce yüksek lisans mezunu olmak. Uluslararası İlişkiler alanında İngilizce doktora yapıyor olmak
Adli Bilimler EnstitüsüDelil Bilimi ABDÖğretim Görevlisi1Kimya Mühendisliği alanında İngilizce lisans ve İngilizce yüksek lisans mezunu olmak. Katalizörler alanında çalışmaları bulunmak. En az 5 (beş) yıl iş tecrübesi
olmak
Trafik EnstitüsüUlaşım Güvenliği ve Yönetimi ABDÖğretim Görevlisi1İşletme alanında lisans mezunu olmak. Sosyal Politika alanında yüksek lisans ve doktora mezunu olmak. Kadın kariyeri ve örgütsel bağlılık konularında çalışmaları olmak.
Trafik ve Ulaşım Psikolojisi ABDAraştırma Görevlisi1Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında lisans mezunu olmak.
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Ulaşım Güvenliği ve Yönetimi ABDAraştırma Görevlisi1Halkla İlişkiler ve Reklamcılık alanında lisans mezunu olmak. İstihbarat Araştırmaları alanında İngilizce yüksek lisans yapıyor olmak.
Yabancı Diller BölümüİngilizceÖğretim Görevlisi22İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, Mütercim-Tercümanlık (İngilizce), Çeviribilim (İngilizce), İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dilbilimi bölümlerinin birinden mezun olmak ve tezli yüksek lisans mezunu olmak. İlgili yabancı dil puanının 90 ve üzeri olması.
Kırıkkale PMYOTürk DiliÖğretim Görevlisi1Türk Dili ve Edebiyatı alanında lisans ve yüksek lisans mezunu olmak. Türk Romanı alanında çalışmaları bulunmak.
En az 5 (beş) yıl iş tecrübesi olmak
HukukÖğretim Görevlisi1Hukuk alanında lisans mezunu olmak ve alanında yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir.
Sosyal BilimlerÖğretim Görevlisi1Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sosyoloji bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve bu alanların birisinden tezli yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir.
Kırıkkale PMYOİngilizceÖğretim Görevlisi1İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, Mütercim Tercümanlık (İngilizce), Çeviribilim (İngilizce), İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dilbilimi bölümlerinin birinden mezun olmak ve alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak. İlgili yabancı dil puanının 90 ve üzeri olması.
Beden EğitimiÖğretim Görevlisi1Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği alanında lisans mezunu olmak ve alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir.
HukukÖğretim Görevlisi1Hukuk alanında lisans mezunu olmak ve alanında yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir.
İzmir Rüştü Ünsal PMYOSosyal BilimlerÖğretim Görevlisi1Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sosyoloji bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve bu alanların birisinden tezli yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir.
İngilizceÖğretim Görevlisi1İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, Mütercim Tercümanlık (İngilizce), Çeviribilim (İngilizce), İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dilbilimi bölümlerinin birinden mezun olmak ve tezli yüksek lisans mezunu olmak. İlgili yabancı dil puanının 90 ve üzeri olması.
Beden EğitimiÖğretim Görevlisi1Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği alanında lisans mezunu olmak ve alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir.
Samsun 19 Mayıs PMYOHukukÖğretim Görevlisi1Hukuk alanında lisans mezunu olmak ve alanında yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir.
Sosyal BilimlerÖğretim Görevlisi1Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sosyoloji bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve bu alanların birisinden tezli yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir.
Samsun 19 Mayıs PMYOİngilizceÖğretim Görevlisi1İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, Mütercim Tercümanlık (İngilizce), Çeviribilim (İngilizce), İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dilbilimi bölümlerinin birinden mezun olmak ve tezli yüksek lisans mezunu olmak. İlgili yabancı dil puanının 90 ve üzeri olması.
Kastamonu PMYOHukukÖğretim Görevlisi1Hukuk alanında lisans mezunu olmak ve alanında yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir.
Sosyal BilimlerÖğretim Görevlisi1Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sosyoloji bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve bu alanların birisinden tezli yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir.
İngilizceÖğretim Görevlisi1İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, Mütercim- Tercümanlık (İngilizce), Çeviribilim (İngilizce), İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dilbilimi bölümlerinin birinden mezun olmak ve tezli yüksek lisans mezunu olmak. İlgili yabancı dil puanının 90 ve üzeri olması.
Beden EğitimÖğretim Görevlisi1Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği alanında lisans mezunu olmak ve alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir.
Sivas PMYOHukukÖğretim Görevlisi1Hukuk alanında lisans mezunu olmak ve alanında yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir.
Sosyal BilimlerÖğretim Görevlisi1Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sosyoloji bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve bu alanların birisinden tezli yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir.
Sivas PMYOİngilizceÖğretim Görevlisi1İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, Mütercim- Tercümanlık (İngilizce), Çeviribilim (İngilizce), İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dilbilimi bölümlerinin birinden mezun olmak ve tezli yüksek lisans mezunu olmak. İlgili yabancı dil puanının 90 ve üzeri olması
Beden EğitimiÖğretim Görevlisi1Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği alanında lisans mezunu olmak ve alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir.
Kırşehir PMYOHukukÖğretim Görevlisi1Hukuk alanında lisans mezunu olmak ve alanında yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir.
Sosyal BilimlerÖğretim Görevlisi1Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sosyoloji bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve bu alanların birisinden tezli yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir.
İngilizceÖğretim Görevlisi1İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, Mütercim- Tercümanlık (İngilizce), Çeviribilim (İngilizce), İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dilbilimi bölümlerinin birinden mezun olmak ve tezli yüksek lisans mezunu olmak. İlgili yabancı dil puanının 90 ve üzeri olması.
Beden EğitimiÖğretim Görevlisi1Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği alanında lisans mezunu olmak ve alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir.
Aydın POMEMHukukÖğretim Görevlisi1Hukuk alanında lisans mezunu olmak ve alanında yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir.
Sosyal BilimlerÖğretim Görevlisi1Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sosyoloji bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve bu alanların birisinden tezli yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir
Aydın POMEMİngilizceÖğretim Görevlisi1İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, Mütercim – Tercümanlık (İngilizce), Çeviribilim (İngilizce), İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dilbilimi bölümlerinin birinden mezun olmak ve tezli yüksek lisans mezunu olmak. İlgili yabancı dil puanının 90 ve üzeri olması.
Erzincan PMYOHukukÖğretim Görevlisi1Hukuk alanında lisans mezunu olmak ve alanında yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir.
Sosyal BilimlerÖğretim Görevlisi1Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sosyoloji bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve bu alanların birisinden tezli yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir.
İngilizceÖğretim Görevlisi1İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, Mütercim – Tercümanlık (İngilizce), Çeviribilim (İngilizce), İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dilbilimi bölümlerinin birinden mezun olmak ve tezli yüksek lisans mezunu olmak. İlgili yabancı dil puanının 90 ve üzeri olması.
Trabzon Şehit Meriç Alemdar POMEMHukukÖğretim Görevlisi1Hukuk alanında lisans mezunu olmak ve alanında yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir.
Sosyal BilimlerÖğretim Görevlisi1Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sosyoloji bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve bu alanların birisinden tezli yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir
İngilizceÖğretim Görevlisi1İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, Mütercim-Tercümanlık (İngilizce), Çeviribilim (İngilizce), İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dilbilimi bölümlerinin birinden mezun olmak ve tezli yüksek lisans mezunu olmak. İlgili yabancı dil puanının 90 ve üzeri olması.
Beden EğitimiÖğretim Görevlisi1Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği alanında lisans mezunu olmak ve alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapıyor ya da yapmış olmak tercih sebebidir

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.