Pop Müziğin Genç İsimlerinden Merve Özbey

Pop Müziğin Genç İsimlerinden Merve Özbey
Yayınlama: 03.11.2015
Düzenleme: 11.04.2022 14:50
416
A+
A-

Pop müziğin son dönemdeki parlayan isimlerinden birisi olan Merve Özbey, 18 Temmuz 1988 tarihinde İstanbul’ da dünyaya gelmiştir. Aslen Erzurumlu olan Özbey, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat Müziği konusunda eğitim almıştır.
Merve Özbey, üniversite eğitiminin tamamlanmasının ardından Utku isimli mekanda sahne almaya başlamıştır. Sahne aldığı bir gün kendisini dinlemeye gelen ünlü sanatçı Ebru Gündeş tarafından keşfedilmiştir.

Sayfası : https://muzikmp3indir.com/sanatci-559-merve-ozbey-mp3-indir

EBRU GÜNDEŞ’ İN VOKALİSTİ OLDU

Ebru Gündeş’ in kendisini çok beğenmesinin ardından sahnesi sonrası “Vokalim olmak ister misin?” sorusuna olumlu cevap veren Özbey, uzun süre Gündeş’ in vokalistliğini yapmıştır. Bu vokalistlik sonrasında Demet Akalın, Bengü ve Özcan Deniz, Ferman Toprak, Utku ve Yaşar İpek gibi isimlerin de vokalistliğini yapmıştır.

Vokalistlik kariyerini sonlandırarak kendi albümünü hazırlama kararı alan Merve Özbey, ilk solo performansını Demet Akalın’ ın albüm lansmanında sergilemiş ve bu lansmanda Erden Kınay ile tanışmıştır.

2012 YILINDA ŞÖHRET OLMAYA BAŞLARI

Erdem Kınay’ ın proje albüm teklifini kabul eden Özbey, 2012 yılında kınay’ ın çıkardığı albümde yer alan “Duman” şarkısına eşlik etmiştir. Bu şarkının bir anda popüler olmasıyla adından söz ettirmeye başlayan genç şarkıcı, ikinci proje albümünde “Helal Ettim” şarkısını seslendirerek çöhret basamaklarını tırmanmaya başlamıştır.

2015 yılında ilk albümü “Yaş Hikayesi” ni hayranlarının beğenisine sunan Merve Özbey, Türkiye Resmi Listesi’nde ikinci sıraya kadar yüklemiştir.

Merve Özbey’in Albümleri:

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.