SON DAKİKA

PTT 1750 Dağıtıcı, Gişe ve Büro Görevlisi Alımı Başvurularında Son Günler

Bu haber 22 Nisan 2017 - 11:03 'de eklendi.

PTT bünyesinde görevlendirilmek üzere alınacak 1750 sözleşmeli personel alımı başvurularında süreç daralıyor. Başvurular ne zaman sona erecek? Haberimizde..

PTT, geçtiğimiz günlerde resmi sitesinde ve Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilanda; Dağıtıcı ve Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarında 1750 sözleşmeli personel alınacağı duyuruldu.

PTT’nin sözleşmeli personel alım ilanına başvurular 18 Nisan 2017tarihinde başladı ve 23 Nisan 2017 (yarın) sona erecek. İlan detaylarını hatırlayalım:

Alım Yapılacak Kadro ve Sayılar:

* Gişe ve Büro Görevlisi (1.113)
* Dağıtıcı (637)

PTT personel alım ilanına başvuru yapacak adaylardan; 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak, kamu haklarından yasaklı bulunmamak, 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak, askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak, başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak, atanacağı pozisyon için ekli listede belirtilen öğrenim şartını haiz olmak, yapılacak “sözlü sınavda” başarılı olmak, 2016 KPSS’ye girmiş olmak genel şartlarını taşımaları isteniyor.

 Başvurular, www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacak olup adaylar en fazla 25 (yirmibeş) tercih yapabilecek. 

>> İLAN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN <<

>> İLLERE GÖRE DAĞILIM LİSTESİ <<

Ataması yapılacak adaylardan aşağıdaki belgeler istenir;

*  Nüfus cüzdanı fotokopisi
* Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuç belgesinin internet çıktısı
* Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin mezun olduğu okul veya noter onaylı örneği
* Adli sicil kaydının bulunmadığına dair beyan
* Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyan
* İş isteme beyannamesi
* Mal bildirim beyannamesi
* Atanacağı pozisyonda çalışmasında sakınca olmadığına ilişkin sağlık kurulu raporu
* Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmetle yükümlü bulunmadığına dair yazılı beyan
* 8 adet 4,5x 6 ebadında vesikalık fotoğraf
* Dağıtıcı pozisyonu için en az B ve A2 sınıfı sürücü belgesi
*  Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu (2 suret)

>> 1113 GİŞE GÖREVLİSİ ALIMI İÇİN HANGİ BÖLÜM MEZUNLARI BAŞVURABİLİR <<

>> 637 DAĞITICI ALIMI İÇİN HANGİ BÖLÜM MEZUNLARI BAŞVURABİLİR <<

>> GİŞE GÖREVLİSİ MAAŞLARI NE KADAR ? <<

>> DAĞITICI MAAŞLARI NE KADAR ? <<

Bir önceki yazımız olan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi 1 Profesör Öğretim Üyesi Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.