SON DAKİKA

PTT, Nisan’da Memur Alımı Yapacak!

Bu haber 03 Nisan 2015 - 11:51 'de eklendi.

2014 KPSS sonuçlarına göre 2015 yılı atamalarının ilki için başvurular Nisan 2015’te yapılacak.

2014 KPSS sonuçlarına göre 2015 yılı atamalarının ilki için başvurular Nisan 2015’te yapılacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, KPSS tercih v 2014 KPSS sonuçlarına göre 2015 yılı atamalarının ilki için başvurular Nisan 2015’te yapılacak.

2014 KPSS sonuçlarına göre 2015 yılı atamalarının ilki için başvurular Nisan 2015’te yapılacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, KPSS tercih ve yerleştirme işlemlerinin yapılabilmesi için kurumlardan talep toplamaların başladığını bildirdi.

Sayın Faruk Çelik, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada; 2015 yılında Kamu’ya atama yapmak üzere Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızdan memur taleplerini toplamaya başladıklarını personel ihtiyacı olan kurumlara yerleştirme işleminin 16-24 Nisan tarihleri arasında alınacak başvurulara göre belirleneceğini belirtti.

Sayın Faruk Çelik devamında 2015/1 Yerleştirme İşlemlerinde memur talebi olan Kurumlarımız, taleplerini 20 Mart’a kadar Devlet Personel Başkanlığımıza bildirecekler diye belirtti. 2015/1 KPSS tercihleri için 2014 KPSS ve EKPSS sınavlarına girmiş olan adayların başvuru yapmaları gerekiyor. 2015/1 KPSS yerleştirme ve sonuç işlemleri için bakanlığın http://www.dpb.gov.tr adresi kullanılabilir.

Kaç kişi alınacak?

2600 civarı personel alınması bekleniyor. Bu sayı son dakikada yükselebilir veya azalabilir. Şuanki rakamlar 1200 tane gişe görevlisi, 1000 tane dağıtıcı ve 400 civarı teknik personel alınması şeklinde.

TÜM İLANLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN  TIKLAYIN

Kurum sözlü sınav da yapacak

Kurumun idari sözleşmeli personel yönetmeliğine KESK tarafından açılan dava sonucunda kaş yapalım derken göz çıkarma durumu oluştu. Konunun hukuki ve teknik detayına girmek istemiyoruz. Ama PTT, KPSS puanına göre aday çağıracak ve bu adayları sözlü sınava tabi tutarak göreve başlatacak. Kısacası, yine kayırmacılığın ve torpil yarışlarının olduğu büyük bir alım daha geliyor.

Alım ne zaman olur?

Yönetmelik değişikliğinin 2 hafta içinde sonuçlanması ve Ocak sonu (veya Şubat başı) gibi alım ilanının verilmesi planlanıyor.

PTT ve Tüm Alım Duyurularından Haberdar Olmak için Beğenebilirsiniz;

[wpfblikebox]

“Alım haberleri asılsızdır” duyurusu gerçek mi?

Alım yapılacağı haberlerinin çıkması üzerine PTT’yi binlerce kişinin araması nedeniyle, kurum tarafından “medyada çıkan haberler asılsızdır” şeklinde duyuru yapılsa da, bunun amacı sadece gereksiz yere oluşan telefon trafiğinin önünü kesmektir.

Hangi statüde çalışılacak?

Mülakatı geçen adaylar “Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmelik” hükümlerine tabi olarak istihdam edilecekler. Buna göre bu adaylar “kamu hukukuna tabi” bir idari sözleşmeye tabi olacaklar. PTT ile aralarında doğacak olası bir uyuşmazlıkta idare mahkemesine başvuracaklar. Bu personel kesinlikle işçi veya memur değildir. ayrıca bildiğimiz 4/B sözleşmeli personel de değildir. PTT için oluşturulmuş özel ve yeni bir sözleşmeli personel statüsüne tabidirler.

Önce 4 ay deneme süresi olacak

Deneme süresi, açıktan ilk defa atanan personelin, atandığı pozisyonun gerektirdiği görev ve sorumlulukları gereğince yerine getirip getiremediğine karar vermek için uygulanan süre olup, dört aydır. Deneme süresi sonunda yeterli görülmeyenlerin PTT ile ilişiği kesiliyor. Bir de deneme süresi boyunca uyarma veya kınama cezası alanların da sözleşmesi feshedilerek ilişiği kesilmektedir.

Keyfi olarak göreve son verilebilir mi?

Hayır, yalnızca aşağıdaki hallerde sözleşme feshedilir:

a) İstekle ayrılma.

b) Emeklilik, malüllük, ölüm.

c) Yaş haddi.

ç) Göreve alınma şartlarından herhangi birinin kaybedilmesi.

d) Personelin ehliyetsizliği ve kifayetsizliğinin tespit edilmesi.

e) Sözleşmenin yenilenmemesi.

f) Disiplin cezası sonucu işten çıkartılması,

http://www.a24.com.tr/

Bir önceki yazımız olan İŞKUR'da Çalışanlar İş ve Meslek Danışmanı Olabilecek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.