SON DAKİKA

Rize Müftülüğü Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alım İlanı

Bu haber 12 Mayıs 2015 - 11:32 'de eklendi.

RİZE MÜFTÜLÜĞÜNDEN DUYURU

İlimiz merkez ve ilçelerimizde 2015 yılı yaz Kur’an kursları çerçevesinde ihtiyaç olan camilerde, Kur’an kurslarında, müftülüğün uygun gördüğü yerlerde ve 2015-2016 eğitim-öğretim yılında geçerli olmak üzere Kur’an Kursların

RİZE MÜFTÜLÜĞÜNDEN DUYURU

İlimiz merkez ve ilçelerimizde 2015 yılı yaz Kur’an kursları çerçevesinde ihtiyaç olan camilerde, Kur’an kurslarında, müftülüğün uygun gördüğü yerlerde ve 2015-2016 eğitim-öğretim yılında geçerli olmak üzere Kur’an Kurslarında geçici olarak görevlendirilecek personelle ilgili aşağıda belirtilen şartlarda ve tarihte mülakat yapılacaktır.

Diyanet’in Tüm Alımları İçin Tıklayın

Bu itibarla;

1- Mülakat 21 Mayıs 2015 Perşembe günü Saat 09.00 da Sahil Camii Erkek Kur’an Kursunda yapılacak olup, bitmemesi halinde ise müteakip günlerde mülakata devam edilecektir.

2- Mülakata katılmak isteyenlerde aranan şartlar,

1-a-İlahiyat Fakültesi,

b-İlahiyat Önlisans,

c-İmam Hatip Lisesi mezunu olmak,

2- 2014 KPSS (DHBT) puanı 60 ve üzeri puanı almış olmak (müracaatçı olmaması halinde KPSS (DHBT)’ye girenler arasından mülakat sınavı neticesinde en yüksek puan alanlardan başlamak suretiyle yapılacaktır.)

3- Mülakatta 70 ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaklardır. Ancak; görevlendirmeler 24 Temmuz 2009 tarih ve 27298 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ve Başkanlık talimatlarına uyularak en yüksek puan alanlardan başlamak suretiyle yapılacaktır.

4- Müracaatlar en geç 20/05/2015 Çarşamba günü mesai bitimine kadar fotoğraflı İş talep formu ile birlikte doğrudan İl Müftülüğüne yapılacaktır.

5- Hafızlık sınıflarındaki görevlendirmelerde hafız olma şartı aranacaktır.

6- Teklif edilen görev yerini kabul etmeyenler haklarından feragat etmiş sayılacaktır.

7-Başvurular bizzat sınava katılacaklar tarafından İl Müftülüğüne yapılacaktır.

8- Mülakata başvuruda (iş talep formunda) kişiler ilimiz merkez veya ilçelerden herhangi birinde görev alacağını belirtecek olup, belirttiği ilçe haricinde görev alamayacaktır.

9-2015 yılı yaz Kur’an kursları ve 2015-2016 eğitim-öğretim yılı talimatları uygulanacaktır

10-2015 Mayıs ayı sonu itibari ile tüm geçici öğretici görevlendirmeleri sona ereceğinden bu tarihten itibaren geçici görev alacakların mülakata katılması gerekmektedir.

11- Başarı sıralaması sınav bitiminden sonra Rize İl Müftülüğü Web sitesinden www.rizemuftulugu.gov.tr yayınlanacaktır.

10-Yapılan mülakat başarı durumu 2016 Mayıs ayı sonuna kadar geçerlidir.

NOT: KPSS (DHBT) 60 ve üzeri puan alanlar sıralandıktan sonra KPSS (DHBT)’ye girip 60 ve üzeri puan alamayanlar sıralanacaktır.

Tüm İlanlar İçin Tıklayın

Bir önceki yazımız olan 2016 POMEM Alımı Ne Zaman? PÖH PMYO Alımı Ne Zaman? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.