Sağlık Bakanı Koca, TUS Kontenjanlarına İlişkin Açıklama Yaptı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2023-TUS 1. Dönem sınavı kapsamında toplam 9 bin 2 kontenjanın planlandığını ve bu kontenjanların dağılımının ÖSYM’ye gönderildiğini duyurdu.

Sağlık Bakanı Koca, TUS Kontenjanlarına İlişkin Açıklama Yaptı!
Yayınlama: 18.05.2023
19
A+
A-

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 15 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirilen Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2023-TUS 1. Dönem) sonrası kontenjan planlamalarıyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Koca, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, sınav sonuçlarının 12 Mayıs’ta ÖSYM tarafından ilan edildiğini hatırlattı.

Sınavın gerçekleştirildiği gün itibariyle, 21 bin 476 uzmanlık öğrenci adayının sınavda yer aldığını belirten Bakan Koca, kontenjan dağılımlarına dair detayları paylaştı.

Koca, eğitim ve araştırma hastaneleri kontenjanı, Sağlık Bakanlığı adına üniversitelere ayrılan kontenjan, vakıf üniversiteleri kontenjanı ve diğer kontenjanları dikkate alarak toplamda 9 bin 2 kontenjanın planlandığını belirtti.

Bakan Koca, “Eğitim ve araştırma hastaneleri kontenjanı, üniversitelere Sağlık Bakanlığı adına kontenjan, vakıf üniversiteleri kontenjanı ve diğer kontenjanlar ile birlikte toplam 9 bin 2 kontenjan planlaması yapılarak, yayımlanmak üzere ÖSYM’ye gönderilmiştir. Yerleştirme sonuçlarının, tercihte bulunacak hekim arkadaşlarımın gönlüne göre olmasını diliyorum.” dileyerek sözlerini tamamladı.

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.