Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı
Yayınlama: 09.09.2016
Düzenleme: 05.03.2021 22:38
384
A+
A-

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şart

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlayanlardan Öğretim Üyesi alınacaktır. İlan kadrolarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Profesör kadrosu daimi statüde olup, başvuracak adayların Anabilim Dalı ile “Başlıca Araştırma Eserini” belirttiği dilekçesine özgeçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, ilgili yönetmeliğe uygun hazırlanmış 6 takım dosya ve CD kaydı ile birlikte başvuru dosyasına dilekçelerini ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlüğümüze bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların özgeçmişlerini, noter tasdikli Doktora belgelerini, ilgili yönetmeliğe uygun hazırlanmış 4 takım dosya ve CD kaydı ile başvuru dosyasına dilekçelerini ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde ilgili birime bizzat başvurmaları gerekmektedir.

İlanla ilgili ayrıntılı bilgilere Üniversitemizin http://www.sbu.edu.tr/ adresinden veya 0216 346 36 38 numaralı telefondan ulaşılabilir.

(SAUM: Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi)

NOT: Üniversitemiz kadrolarına atanan öğretim üyeleri Üniversitemizin ihtiyaçları doğrultusunda Rektörlüğümüzce uygun görülen yurt içi ve yurt dışı birimlerimizde iki yıl süreyle görevlendirilebilir.

Birim AdıBölümüAnabilim Dalı-Anasanat Dalı-ProgramKadro UnvanıDrcAranan Şartlar
Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriTıbbi MikrobiyolojiProfesör1Tıp fakültesi mezunu olmak. Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanı olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriHava ve Uzay HekimliğiYardımcı Doçent4Hava ve Uzay Hekimi uzmanı olmak. Gülhane Sağ. Bil. Enst. Hava ve Uzay Hekimliği ABD (Eskişehir)’da görevlendirilecektir.
Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriTıbbi BiyokimyaYardımcı Doçent4Tıp fakültesi mezunu olmak. Tıbbi Biyokimya uzmanı olmak. Deneysel sepsis konusunda çalışma yapmış olmak.
Diş Hekimliği FakültesiTemel BilimlerTemel BilimlerProfesör1Doçentliğini Sağlık Bilimleri Biyokimya alanında almış olmak. Adli Biyokimya ve Ağız Biyokimyası konularında çalışma yapmış olmak.
Hemşirelik FakültesiHemşirelikHemşirelikte YönetimYardımcı Doçent5Hemşirelikte Yönetim Anabilimdalında tezli yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiEbelikEbelikYardımcı Doçent4Lisans ve Yüksek Lisansını Ebelik alanında yapmış ve Doktorasını Kadın Sağlığı ve Hemşireliği Anabilimdalında yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiÇocuk GelişimiÇocuk GelişimiYardımcı Doçent3Doktorasını çocuk gelişimi veya psikoloji Anabilimdalında yapmış olmak
Sağlık Hizmetleri Meslek YüksekokuluSağlık Bakım HizmetleriYaşlı Bakımı Pr.Yardımcı Doçent5Doktorasını Psikoloji Anabilimdalında yapmış olmak, Nöropsikolojik testler konusunda çalışma yapmış olmak.
İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar SAUMCerrahi Tıp BilimleriGöz HastalıklarıProfesör1Göziçi Lensleri konusunda araştırmalar yapmış ve faydalı model-patent sahibi olmak.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.