Sakarya’da Üç İlçede Denize Giriş Yasaklandı!

Sakarya’nın Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinde dalga ve rip akıntısı nedeniyle Büyükşehir Belediyesi denize girişi yasakladı.

Sakarya’da Üç İlçede Denize Giriş Yasaklandı!
Yayınlama: 09.08.2023
39
A+
A-

Sakarya’nın Karadeniz kıyılarındaki Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinde sabah saatlerinden itibaren meydana gelen yoğun dalga ve rip akıntısı sebebiyle denize giriş tehlikeli hale geldi.

Bu elverişsiz deniz şartları nedeniyle Büyükşehir Belediyesi, bu üç ilçede denize girişin yasaklandığını duyurdu. Rip akıntısının, özellikle yüzücüler için ciddi bir tehlike oluşturduğu biliniyor.

Büyükşehir Belediyesine bağlı cankurtaran ekipleri, bu yasağı belirtmek için sahillere kırmızı bayrak astı. Ekipler, sahil şeridinde bulunan vatandaşları da olası tehlikelere karşı bizzat uyarıyor.

Büyükşehir Belediyesi, halkın güvenliği için bu önlemi aldığını belirtiyor. Denize girecek olan vatandaşların resmi duyuruları takip etmeleri ve cankurtaranların uyarılarına uymaları konusunda hassasiyet göstermeleri gerektiğini vurguluyor.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.