SON DAKİKA

Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Bu haber 04 Ağustos 2016 - 11:15 'de eklendi.

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafında

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İle İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esaslarına göre öğretim üyesi alınacaktır.

2547 Sayılı Kanunun 26. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Profesör adaylarının; Özgeçmiş, Doçentlik Belgesi, Yayın Listesi, Bilimsel Yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans çalışmalarını, Üniversite Yönetimine katkılarını kapsayan belge ve bilgileri içeren 6 adet dosya ile birlikte Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye özgeçmiş, Doçentlik belgesi, yayın listesi ve kurum dışından gelenler için hizmet cetveli eklenecektir)

2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Yardımcı Doçent adaylarının; anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçe, özgeçmiş, doktora belgesi, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya eşdeğerliliği Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından kabul edilen bir sınavdan en az 65 puan almış olduğunu gösterir belgeleri, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya ile birlikte İlan edilen birime başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye özgeçmiş, yayın listesi, Doktora belgesi, Yabancı Dil belgesi ve kurum dışından gelenler için hizmet cetveli eklenecektir)

Yardımcı Doçentlik kadrolarına başvuran adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendi uyarınca ilgili Fakülte ve Yüksekokul Yönetim Kurullarınca belirlenecek jüri tarafından yabancı dil sınavı yapılacak olup, sınavdan 65 puan alanlar başarılı kabul edilecek, bu puanın altında alanların başvuruları kabul edilmeyecektir. (Yardımcı Doçentlik yabancı dil sınav tarihi, sınav yeri ve saati Fakülte Dekanlıklarınca ve Yüksekokul Müdürlüklerince Üniversitemiz web sayfasından (www.selcuk.edu.tr) duyurulacaktır. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.)

GENEL AÇIKLAMALAR

1 – Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

2 – Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen özel şartları taşımaları gerekmektedir.

3 – Müracaat eden adayların Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ile İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esaslarında belirtilen koşullara uyup uymadığı Üniversitemizce oluşturulacak “Bilimsel Dosya İnceleme Komisyonu” tarafından incelenecek olup, bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilecektir.

4 – İlan edilen Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat eden adaylardan, ilan edilen kadronun anabilim dalı ile Doktora, Uzmanlık veya Sanatta Yeterlik alanları farklı olan adayların başvuruları Üniversite Yönetim Kurulunda görüşüldükten sonra nihai karar verilecek olup, uygun görülmeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

5 – Yardımcı doçent kadrolarına profesör ve doçentler başvuramazlar.

6 – Başvuru yapan adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve ataması yapılmış olanlar ise iptal edilecektir.

7 – Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler.

8 – Başvuru süresi bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün (04/08/2016 – 19/08/2016) olup, süresi içinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

9 – Başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir.

DUYURULUR.

BİRİM LİSTESİ

BİRİMİBÖLÜM / ANABİLİM DALIUNVANIDERECEADETÖZEL ŞART
Diş Hekimliği FakültesiRestoratif Diş TedavisiProfesör11
Edebiyat FakültesiYeni Türk EdebiyatıYrd. Doç.11Tanzimat basını dili hakkında çalışmalar yapmış olmak.
Fen FakültesiBiyoteknoloji BölümüYrd. Doç.11Bitkilere gen transferi alanında çalışmaları olmak.
Fen FakültesiBiyoteknoloji BölümüYrd. Doç.31Turunçgiller (Rutaceae) Familyası Moleküler, Anatomi, Polinoloji konularında uzmanlaşmış olmak.
Fen FakültesiFizikokimyaYrd. Doç.11Polimerlerin modifikasyon kinetiği alanında deneyimli olmak.
Fen FakültesiGenel BiyolojiYrd. Doç.11Mikoloji taksonomi alanında doktora yapmış olmak.
Fen FakültesiGenel FizikYrd. Doç.21Dipolar Bose Einstein yoğuşumları alanında çalışmaları olmak.
Mimarlık FakültesiŞehircilikYrd. Doç.31Coğrafi Bilgi Sistemleri alanında deneyimli olmak.
Mühendislik FakültesiBilgisayar BilimleriYrd. Doç.11Biyolojik ilhamlı optimizasyon algoritmaları alanında doktora yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiFotoğrametriYrd. Doç.11Mobil lidar teknolojileri alanında doktora yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiGenel JeolojiYrd. Doç.11Pliyokuvaterner denizel çökellerde biyoçeşitlilik analizleri alanında çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiHidrolikYrd. Doç.21Su dağıtım şebekelerinin maliyet optimizasyonu alanında doktora yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiKonstrüksiyon ve İmalatYrd. Doç.21Ilık hidro şekillendirme alanında doktora yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiMetalurji ve Malzeme Mühendisliği Böl.Yrd. Doç.11Demir Alüminyum esaslı alaşımlar alanında doktora yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiTermodinamikYrd. Doç.11Ejektörlü soğutma sistemleri alanında doktora yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiUygulamalı JeolojiYrd. Doç.11AHP-CBS birleşimiyle yer altı suyu kalitesi ve kırıntılı kayaçların kökeni alanında çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiBeslenme ve DiyetetikYrd. Doç.11Gıda Mühendisi olmak, Et ve Et ürünlerinde baharat kullanımı ve antioksidan etkisi alanında çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiAnesteziyoloji ve ReanimasyonYrd. Doç.11Ultrason eşliğinde periferik sinir bloğu uygulamasında yurtdışı deneyimine sahip olmak.
Tıp Fakültesiİç Hastalıkları (Endokrin)Yrd. Doç.21Gebelik diyabeti alanında deneyimli olmak.
Turizm FakültesiGastronomi ve Mutfak Sanatları BölümüYrd. Doç.21Aile Ekonomisi ve Beslenme Öğretmenliği mezunu olmak. Tat tercihleri alanında deneyimli olmak.
Veteriner FakültesiVeterinerlik VirolojiYrd. Doç.21
Ziraat FakültesiEndüstri BitkileriYrd. Doç.11Nohut konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Ziraat FakültesiTahıllar ve Yemeklik BaklagillerYrd. Doç.11Tahıl yetiştiriciliği alanında çalışmaları olmak.
Ziraat FakültesiTarım İşletmeciliğiYrd. Doç.11Tarımsal değerlemede doktora yapmış olmak.
Ziraat FakültesiTarım MakinalarıYrd. Doç.11Hasat-Harman makinaları alanında doktora yapmış olmak.
Ziraat FakültesiTarımsal Yapılar ve SulamaYrd. Doç.11Sulama teknolojileri alanında deneyim sahibi olmak.
Ziraat FakültesiHayvan YetiştirmeYrd. Doç.11Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği alanında deneyim sahibi olmak.

Bir önceki yazımız olan Sözleşmeli Öğretmenlikte Alımın Tarihi ve Taban Puan Açıklandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.