Selçuk Üniversitesi’den Öğretmen ve Öğretmen Adaylarına Müjde!

Mesleki Gelişimlerine ve Yan Alan Yapmak İsteyen Adaylara Selçuk Üniversitesinden Kaçamayacak Fırsat! Detaylar Haberimizde..

Selçuk Üniversitesi’den Öğretmen ve Öğretmen Adaylarına Müjde!
Yayınlama: 31.01.2019
Düzenleme: 05.03.2021 22:51
1.338
A+
A-

Eğitimde Teknolojik Dönem “Öğretmen Gelişim Programları” ile mümkün olacaktır.

Günümüzde öğretmenlerimizin çocuklarımıza daha iyi eğitim verebilmesi için teknoloji olmazsa olmaz hale gelmiştir. Öğrenciler sürekli kendini geliştirip yeni şeyler öğrenirken öğretmenlerin de kendilerini yenilemeleri gerekmektedir.

Yenilikçi bir öğretmen olmak öğrencinin teknolojik ihtiyaçlarına cevap vermek, öğrencinin başarısını olumlu yönde etkilemek için teknolojik öğretime ayak uydurmak ile mümkündür. Ancak şuan ki öğretmenlerin en önemli eksiği teknolojiyi çok iyi kullanamamalarıdır. Gelecekte yetiştirilecek bireylerin başarısı öğretmenin verdiği bilgilerin günümüz teknoloji çocuklarının algısının değiştiği görülmektedir.

Günümüzde öğretmen adaylarının görevini yerine getirmek konusunda karşılaştığı psikososyal şartlar göz önüne alındığında önemli ve kutsal bir görev yapan öğretmenlerimizin kendilerini geliştirmesi büyük önem arz etmektedir. Eğitim hayatını boyunca alınan akademik eğitimler, dersler, kurslar kişinin gelişimine katkı sağlamış ve sağlamaktadır.

Öğretmenlerin görevlerini yerine getirirken morallerinin yüksek olması önemlidir. Öğretmenlerin sürekli gelişme isteğinin bir okulda kabulü ve uygulanması okul idaresine bağlıdır. Okulda yapılan teknolojik yenilikler öğretmenin kendine değer katıp geliştirmesi, öğrencilerine uygulaması okulun başarısını artırmak ile birlikte öğrenmenin eğitmenlik vasfına artı katacaktır.

Gelecekte yetiştirilecek bireylerin başarısı öğretmenin verdiği bilgilerin günümüz teknoloji çocuklarına aktarımı ve bu bireylerin algısının ve ilgisinin tamamıyla bilgisayar ve teknoloji üzerine olduğu unutulmadan yapılmalıdır.

Kendimi Geliştirmek Ve Çağa Ayak Uydurmak İstiyorum Ama Yeterli Zamanım Yok

Birçok öğretmenden duyduğumuz “Kendimi Geliştirmek Ve Çağa Ayak Uydurmak İstiyorum Ama Yeterli Zamanım Yok”  artık bir bahane olmaktan çıkıyor. Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından oluşturulan “Öğretmen Gelişim Programları” sertifika eğitimleri kendini geliştirmek isteyen tüm öğretmen ve öğretmen adaylarımıza sunulmuştur.

Verilecek olan eğitimler;

*Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi-32 Saat


*Robotik Ve Kodlama Eğitmen Eğitimi-40 Saat

*Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi-50 Saat

Öğretmen ve öğretmen adayımızın kendini geliştirmek istediği alanı seçerek eğitime başvurması yeterli olacaktır.

Eğitimler uzaktan eğitim modülü ile gerçekleşecek olup, dilediğin anda istediğin yerde 7/24 eğitim anlayışı ile ilerleyecektir.

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. İMRAN ünal dedi ki:

    Üniversiteler ” deniz feneridir” işte yapılan da budur..kutlarım düşünce sahiplerini..herşeyin başı kaliteli eğitim..

  2. ayse kumral dedi ki:

    haberler guzel,tesekkürler ama ”allah aşkına bu kadar parayı nereden bulayım beya ?!! ” :((