SERMAYE PİYASASI KURULU – Yetiştirilmek Amacıyla Yurt Dışına Gönderilecek Personel İlanı

SERMAYE PİYASASI KURULU – Yetiştirilmek Amacıyla Yurt Dışına Gönderilecek Personel İlanı detaylar haberimizde…

SERMAYE PİYASASI KURULU – Yetiştirilmek Amacıyla Yurt Dışına Gönderilecek Personel İlanı
Yayınlama: 02.05.2023
91
A+
A-
SERMAYE PİYASASI KURULU – YETİŞTİRİLMEK AMACIYLA YURT DIŞINA GÖNDERİLECEK SPK PERSONELİNE İLİŞKİN DUYURU
İlan Bilgileri
15 Eylül 2022 tarihinde yürürlüğe konulan “Yetiştirilmek Amacıyla Yurt Dışına Gönderilecek Devlet Memurları için Kurumlara Tahsis Edilen Kontenjanlara Dair 6067 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı” ile 2023 yılında kullandırılmak üzere Sermaye Piyasası Kuruluna GİH, AH sınıfındaki kontenjanlar için süre bakımından biri 0-12 ay (3 kişi) diğeri 0-24 ay (2 kişi) olmak üzere 5 kişilik kontenjan tahsis edilmiştir.

A-YURTDIŞINA GÖNDERİLECEK ADAYLARDA ARANAN GENEL ŞARTLAR

YETİŞTİRİLMEK AMACIYLA YURT DIŞINA GÖNDERİLECEK SPK PERSONELİNE İLİŞKİN KONTENJAN

SINIF/STATÜ: GİH,AH
ADET: 3
SÜRE(Ay):
 0-12
KONU: Muhasebe, Muhasebecilik, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans, Uluslararası Finansal Raporlama Standartları, İşletme, İşletme Yönetimi, Finans, Finansal Yönetim, Risk Yönetimi, Finansal Piyasalar ve Yatırımlar, Finans Matematiği, Finans Mühendisliği, İslami Finansman ve Yönetim, İslamik Finans, Gayrimenkul, Ekonomik Politik İdare, Hukuk, Hukuk ve Finans, Şirket Yönetişim ve Uygulaması, Menkul Kıymetler ve Finansal Düzenleme, Bankacılık ve Finans Hukuku, Bankacılık ve Finans, Maliye, Kamu Yönetimi, Uluslararası Kalkınma Politikası, Uluslararası Kalkınma için Kamu Yönetimi, İktisat, Ekonomi ve Ekonomi Politikalarının Analizi, Ekonometri, Finansal Küresel Piyasalar, Finansal Teknolojiler (FinTek)
PERSONELİN GÖNDERİLECEĞİ ÜLKE: AB Ülkeleri, OECD Ülkeleri, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Birleşik Krallık, İngiltere, Çin Halk Cumhuriyeti, Çin halk Cumhuriyeti Hong Kong Özel İdari Bölgesi, Japonya, Malezya

SINIF/STATÜ: GİH,AH
ADET: 2
SÜRE(Ay): 0-24
KONU: Muhasebe, Muhasebecilik, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans, Uluslararası Finansal RaporlamaStandartları, İşletme, İşletme Yönetimi, Finans, Finansal Yönetim, Risk Yönetimi, Finansal Piyasalar ve Yatırımlar, Finans Matematiği, Finans Mühendisliği, İslami Finansman ve Yönetim,İslamik Finans, Gayrimenkul, Ekonomik Politik İdare, Hukuk,Hukuk ve Finans, Şirket Yönetişim ve Uygulaması, Menkul Kıymetler ve Finansal Düzenleme, Bankacılık ve Finans Hukuku,Bankacılık ve Finans, Maliye, Kamu Yönetimi, Uluslararası Kalkınma Politikası, Uluslararası Kalkınma için Kamu Yönetimi, İktisat, Ekonomi ve Ekonomi Politikalarının Analizi, Ekonometri,Finansal Küresel Piyasalar, Finansal Teknolojiler (FinTek)
PERSONELİN GÖNDERİLECEĞİ ÜLKE: AB Ülkeleri, OECD Ülkeleri, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, BirleşikKrallık, İngiltere, Çin Halk Cumhuriyeti, Çin halk Cumhuriyeti Hong Kong Özelİdari Bölgesi, Japonya, Malezya

1- Kontenjanlarda belirtilen konulara ilişkin meslek dallarında yükseköğrenimi bitirmiş ve bu meslekte adaylık dâhil en az beş hizmet yılı çalışmış olmak.
2- Birim amirinin olumlu görüşünü almış olmak.
3- Son üç yıl içinde kademe ilerlemesinin durdurulması cezasını almamış olmak.
4- Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak.
5- Kontenjanın kullanılacağı yılın son günü itibarıyla, 50 yaşını tamamlamamış olmak.
6- Daha önce yurt içinde aynı konuda veya yurt dışında aynı düzeyde eğitim veya öğrenim görmemiş olmak.
7- Yabancı Dil Bilgisi Düzeyi
Yurt dışına eğitim için gönderileceklerin İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Yönetim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir sınavdan, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından en az yetmiş puana denk bir puana sahip olmaları şarttır. Yurt dışına gönderileceklerin yabancı dil bilgisi düzeyini gösterir başarı belgelerinin, son başvuru tarihinden önceki 2 yıl içinde alınmış olması gerekmektedir. İlgili mevzuat hükümleri uyarınca yabancı dil eşdeğerliliğinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Yönetim Kurulunca belirlenen eşdeğerlik tablosu esas alınmaktadır.
8- Hastalık sebebiyle eğitim ve öğrenimini gerçekleştiremeyeceği genel hükümler çerçevesinde hastalık raporuyla tespit edilenler hariç, 01.02.1974 tarih ve 14786 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Yetiştirilmek Amacıyla Yurt Dışına Gönderilecek Devlet Memurları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre geri çağrılmamış olmak.

B- MÜRACAAT EDECEKLERDEN İSTENEN BELGELER  

– Yabancı dil belgesi (e-Devlet üzerinden otomatik olarak gelmeyen sınav sonuçları için belge yüklenmelidir. Son başvuru tarihi itibarıyla 2 yıl içerisinde alınmış olmalı ve doğrulama kodu bulunmalıdır),
– En son mezun olduğu eğitim kurumundan alınan diploma örneği (Bu bilgi e-Devlet üzerinden otomatik gelmektedir. Yurt dışında mezun olan adaylar ise belgelerini e-Devlet üzerinden yükleyecektir),
Başvuru Bilgi Formu İçin Tıklayınız. (Excel dosyası indirilip doldurularak başvuru esnasında e-Devlet üzerinde yüklenecektir),
– Tercih yapılacak konuda ilgili üniversiteden alınacak kabul belgesi.
– Erkek adaylar için askerlikle ilişkisinin olmadığına dair belge ( Bu bilgi e-Devlet üzerinden otomatik gelmektedir.)

C-MÜRACAAT, SEÇİM ŞEKLİ VE GENEL HÜKÜMLER

1- Adaylar, (A) Bölümündeki genel şartlar ile (B) bölümünde istenilen belgeler ile beraber e-Devlet üzerinde Sermaye Piyasası Kurulu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım Hizmeti veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru yapacaklardır.
2- Başvuru yapacak personel; yukarıda belirtilen eğitim konuları ve süreleri verilen eğitim kontenjanlarından bir (1) konu için başvuru yapabilecektir.
4- Aday başvurularının 3 Temmuz 2023 Pazartesi günü mesai bitimine kadar elektronik ortamda tamamlanması gerekmektedir.
5- Başvuru şartları yeterli adaylar Seçme Komisyonu tarafından mülakata tabi tutulacaktır.
6- Mülakat tarihi Kurulumuz web sayfası ve Kariyer Kapısı Platformu üzerinden duyurulacak olup davet niteliğinde olacaktır.
7- Duyuruda geçen genel ve özel şartları taşımadıkları sonradan anlaşılan adaylara ilişkin işlemler sonuçları ile beraber iptal edilecektir.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.