Sesli Komut İle Çalışan Koltuk

Sesli Komut İle Çalışan Koltuk
Yayınlama: 15.08.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:17
387
A+
A-

Türkiye’nin mobilya üretiminde çok önemli  merkezlerinden olan Bursa’nın İnegöl ilçesinde, bir mobilyacı tarafından sıradışı koltuk üretildi. Bu koltuğu diğerlerinden ayıran önemli özelliği ise sesli komutla açılıp kapanabilen koltuk takımı olması.

Tür Türkiye’nin mobilya üretiminde çok önemli  merkezlerinden olan Bursa’nın İnegöl ilçesinde, bir mobilyacı tarafından sıradışı koltuk üretildi. Bu koltuğu diğerlerinden ayıran önemli özelliği ise sesli komutla açılıp kapanabilen koltuk takımı olması.

Türkiye’nin önemli mobilya merkezlerinden Bursa’nın İnegöl ilçesinde, bir mobilyacı tarafından sesli komutla açılıp kapanabilen koltuk takımı tasarlandı

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, ilçede faaliyet gösteren bir mobilya firmasının özel imalatı olan koltuk takımı, sesli komutla çeşitli şekillere dönüştürülebiliyor.

Arkasına monte edilen cihaz sayesinde sesli komutla yönlendirilen koltuk takımı, yatağa veya dinlenme koltuğuna dönüşebiliyor.

Yaklaşık 8 aylık bir çalışmanın ürünü olan koltuk takımının fiyatı ise önümüzdeki ay belirlenecek.

Koltuk takımının yazılımını yapan firmanın ortaklarından Sedat Seymen, AA muhabirine, koltuğu imal etmek için 8 ay önce çalışmalara başladıklarını anlattı.

Yaklaşık 5-6 ay test çalışması gerçekleştirdiklerini ifade eden Seymen, “Şu anda tamamen her şeyiyle hem yazılım hem elektronik devresi oturmuş durumda, stabil çalışıyor. Aslında bir elektronik devre ve içerisinde bir yazılım bulunmakta. Telefondaki bir yazılımla cihaz üzerindeki yazılıma hükmediyoruz, o da koltuğa hükmediyor. İnegöl mobilyası Türkiye’nin lokomotifi durumunda. Biz bu sektörde İnegöl olarak öncü ve lider olduğumuzu düşünüyoruz” dedi.

Ürettikleri koltuk takımının ev hanımlarına büyük kolaylık sağlayacağını vurgulayan Seymen, şöyle konuştu:

“Misafir geldiğinde yatağını açmak istiyorlar. Bayanlara büyük kolaylık. Sadece yatağa ‘açıl’ demesi yeterli olacak. Yatak açılacak. ‘Kapan’ dediğinde de kapanacak. Ürünümüz şu anda seri üretime hazır bir pozisyonda. Bu ve bunun gibi daha farklı modellerimizi İnegöl’deki kasım fuarında değerli kullanıcılarımıza sunacağız. Teknik servis konusunda sıkıntımız yok. Ayrıca cihazımız birçok teste tabi tutuldu. Şu an kullanım şartlarının 10 katı daha üst kullanımlarda daha zor şartlarda çalışabilir seviyede tasarlandı. O yüzden de zaten herhangi bir sıkıntı çıkmaz.”

– “Patent başvurusunu yaptık”

Seymen, koltuğa ilişkin patent sürecine de değinerek, “Patent başvurusunu yaptık. Çünkü araştırmalarımızın sonucunda Türkiye’de ve dünyada koltuk üzerine böyle bir çalışma yok. Bu koltuğun satışına eylül ayının 15’inden sonra başlayacağız. Koltuğun değerinden çok fazla bir maliyeti yok. O yüzden de vatandaşlarımız rahatlıkla alabilecek seviyede ücreti olacak. Daha sonra koltuğun fiyatını belirleyeceğiz” diye konuştu.

sesli-komutla-calisan-koltuk

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.