SON DAKİKA

SGK, 400 Denetmen Yardımcılığı Sözlü Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

SGK 400 Denetmen Yardımcılığı alımında Sözlü Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Sonuçlar Bekleniyor…

Bu haber 11 Kasım 2017 - 0:42 'de eklendi.

Ön başvuruları 17-31 Temmuz 2017 tarihleri arasında alınan ve 18-29 Eylül 2017 tarihleri arasında Sözlü Mülakatları gerçekleştirilen Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı alımı süreci halen tamamlanmadı. Adaylar 34 gündür stresli bir bekleyiş içinde.

300 İİBF/SBF alanından, 100 de İstatistik/Matematik alanından olmak üzere 400 adayın mesleğe alınacağı süreçte 1600 aday sözlü mülakata katıldı.

6.Dönemin 64, 7.Dönemin 72, 8.Dönemin ise 102 Gün süren açıklanma süreleri göz önüne alındığında adaylar sürecin bu denli uzamasından endişe etmektedir.

Gecikme Adayları Olumsuz Etkiliyor!

1600 adayın 400’ü mesleğe adım atacak iken 1200 aday yeniden ders çalışma temposuna girmek zorunda kalacak. Bu adaylar özellikle bu bekleme sürecini verimsiz olarak geçirmekte ve her geçen gün konsantrasyonlarını kaybetmekteler.

Ayrıca diğer kurum sınavlarına katılacak aday sayısının eksilmesini de engellediğinden, çoğu kurum alımının olması gerekenden daha yüksek puanlar ile kapanmasına da sebep olan gecikmenin en kısa sürede nihayete ermesini isteyen adaylar en azından Kurum Yetkili’lerinden, bilhassa Sn. Mehmet Selim BAĞLI’dan sürece dair açıklama bekliyorlar.

BAŞVURU ŞARTLARI NEYDİ?

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı giriş sınavına katılabilmek için adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak.

b) Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

c) ÖSYM tarafından 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P13, KPSS P23 ve KPSS P42 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

d) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak.

e) Kurumca açılan giriş sınavlarında iki defadan fazla başarısız olmamak.

Giriş sınavına katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuru yapanlardan; KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere, alınacak kadronun 4 (dört) katı kadar aday, sözlü sınava çağırılacaktır. Son sıradaki adayla eşit puan almış adaylar da sözlü sınava çağrılacaktır.

Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adayların listesi 11 Ağustos 2017 tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu (www.sgk.gov.tr) internet adresinde ilan edilecek olup adaylar, ilan edilen tarih, saat ve yerde giriş sınavına katılacaklardır. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

3 – ÖN BAŞVURU VE ONAY İŞLEMLERİ

Başvurular aşağıda belirtildiği şekilde yapılacaktır.

a) Başvurular https://uyg.sgk.gov.tr/kdsinavbasvuru/AnaSayfa.do adresinden 17 – 31 Temmuz 2017 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacaktır.

b) Adaylar, T.C. kimlik numarası ile başvuru ekranına giriş yapacak olup Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Sınavı Başvuru Formu’ nu eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra “tamam” ve “onayla” butonuna basarak başvurusunu tamamlayacaktır.

c) Adayın başvurusu tamamlandıktan sonra KPSS puanı ÖSYM üzerinden sistem tarafından kontrol edilecektir. Bilgilerinde yanlışlık olan adayın başvurusu değerlendirilmeye alınmayacaktır.

d) Aday; başvuru formuna 4.5×6 ebadında ve son 6 ay içinde çekilmiş fotoğrafını elektronik ortamda tarayıp yerleştirecektir. Başvuru esnasında ayrıca fotoğraf istenmeyecektir.

e) Adaylar iletişim bilgilerini (adres, telefon numarası, e-posta adresi) en güncel haliyle yazacaklardır.

f) Başvuru formunun hatasız ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuruda yer alan bilgilerin doğruluğundan aday sorumlu tutulacaktır.

g) Elektronik ortam dışında başvuru kabul edilmeyecektir.

https://kariyermemur.com

kaynak: tercihiniyap.net

Bir önceki yazımız olan Hasta Kabul işlemleri Nedir? İş İmkanları Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.