Şimşek: Memura Enflasyon Farkını Vereceğiz

Şimşek: Memura Enflasyon Farkını Vereceğiz
Yayınlama: 05.05.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:10
345
A+
A-

Şimşek: Memura emeklimize enflasyon farklarını vereceğiz. Bütçenin bunları tolere edebileceğini düşünüyoruz.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, muhalefetin seçim vaatlerine yönelik eleştirilerini sürdürdü. NTV’ya konuşan Şimşek, “Olmayan kaynakları mille

Şimşek: Memura emeklimize enflasyon farklarını vereceğiz. Bütçenin bunları tolere edebileceğini düşünüyoruz.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, muhalefetin seçim vaatlerine yönelik eleştirilerini sürdürdü. NTV’ya konuşan Şimşek, “Olmayan kaynakları millette nasıl dağıtırız yarışı var. Biz bu yarışta yokuz” dedi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, NTV canlıyayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Dün açıklanan enflasyon rakamlarına değinen Şimşek, yüzde 7.9 olarak açıklanan rakamın yanıltıcı olabileceğini söyledi.

Mevsimsel etkiler nedeniyle özellikle gıda fiyatlarının yüksek çıkabileceğini belirten Şimşek, “Çekirdek enflasyona bakmak lazım, yüzde 7’ye indi. Geçen sene son 14 yılın en kurak yılıydı. Bu sene yağışlar çok iyi, gıda fiyatlarını olumlu etkileyecek. Etkisini sonbahara doğru göreceğiz” dedi.

“MEMURA ENFLASYON FARKINI VERECEĞİZ”

Enflasyonda yukarı doğru bir trend olmadığını ve enflasyonun önümüzdeki günlerde düşüş trendine gireceğini belirten Şimşek, hedeflerinin yüzde 5’in altı olduğunu belirtti.

Bütçe dengelerini de “hiçbir dönemde olmadığı kadar” iyileştirdiklerini dile getiren Şimşek, “Memura,emeklimize enflasyon farklarını vereceğiz. Bütçenin bunları tolere edebileceğini düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

NTV

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.