Sinan Oğan, Çekilme İddialarına Noktayı Koydu: ‘Mücadeleye Devam!’

Çekilme iddiaları karşısında Sinan Oğan’dan kararlı mesaj: ‘Mücadelemiz sonuna kadar sürecek!’

Sinan Oğan, Çekilme İddialarına Noktayı Koydu: ‘Mücadeleye Devam!’
Yayınlama: 11.05.2023
113
A+
A-

ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, cumhurbaşkanı adaylığından çekileceği yönündeki iddiaları yalanladı ve “Lütfen bizim üzerimize oynanmak istenen oyunlara alet olmayın. Sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz.” dedi. Bu açıklama, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adaylığından çekilme kararını duyurmasının ardından geldi.

Öğrenilen bilgilere göre, Oğan’ın yarın yapmayı planladığı Antalya programı iptal edildi ve Ankara’da ekibiyle görüşeceği belirtildi. Bu durum, İnce’nin adaylıktan çekilmesinin ardından yaşanan siyasi hareketlilik ışığında çeşitli spekülasyonlara yol açtı.

Ancak, Sinan Oğan çıkan çekilme iddialarına karşı net bir tavır sergileyerek sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı. Oğan, “Lütfen bizim üzerimize oynanmak istenen oyunlara alet olmayın.” dedi ve seçim kampanyasına devam edeceğini belirtti.

Oğan, “Türk milletinin aziz evlatları, sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz. Son günlerde bize dönük artan provokasyon duyumları üzerine seçimin son günü herhangi bir olay yaşamak istemedik. O sebeple de bu akşam İstanbul’dayım.” ifadesini kullandı.

Özellikle Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilme kararının ardından Sinan Oğan’ın duruşu, siyasi kulislerde dikkat çekti ve Oğan’ın seçim sürecine bağlılığı konusunda net bir mesaj verdiği değerlendirildi. ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın duruşu, seçim sürecine dair belirsizlikleri bir nebze olsun gidermiş oldu.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.