SON DAKİKA

Sinop Üniversitesi 22 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 26 Kasım 2015 - 8:45 'de eklendi.

Sinop Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Kanun ve bu Kanuna dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Sinop Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükselti Sinop Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Kanun ve bu Kanuna dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Sinop Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi uyarınca Öğretim Elemanları alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir.

1 – Profesör kadrosuna başvuracak adayların; Dilekçeleri ile birlikte özgeçmiş, Doçentlik Belgesi, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora belgesi, iki adet fotoğraf ve Sinop Üniversitesi Akademik Değerlendirme Formunu doldurarak, yayın listesi ve tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönettiği doktora çalışmalarını, üniversiteye katkılarını kapsayan 6 takım dosya ile özgeçmiş, eserleri ve diğer belgeleri içeren 6 adet CD’yi ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. (Adaylar, başvurularında yayınlarından birini başlıca araştırma eseri olarak göstereceklerdir.)

2 – Doçent Kadrosuna başvuracak adayların; Başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Belgesi, Doçentlik Belgesi, 2 adet fotoğraf ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosya ile özgeçmiş, eserleri ve diğer belgeleri içeren 4 adet CD’yi ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

3 – Yardımcı Doçent Kadrosuna başvuracak adayların; Başvurdukları anabilim dalı ve yabancı dilini belirten dilekçelerine, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora belgesi ve Sinop Üniversitesi Personel Daire Başkanlığının internet adresinden temin edilen Akademik Değerlendirme Formunu doldurarak, varsa yabancı dil başarı belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile özgeçmiş, eserleri ve diğer belgeleri içeren 4 adet CD’yi ekleyerek ilgili birimlere şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

BAŞVURU SÜRESİ: Başvurular; Profesör ve Doçent adayları için ilanın Resmi Gazete ve Gazete’de yayınlandığı tarihten itibaren (en son yayınlanan ilan dikkate alınacaktır.) 15 gün içerisinde, Yardımcı Doçent adayları için ilanın Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde yapılacaktır. Yardımcı Doçent adayları yabancı dil sınav günü ve saati ile yerini ilgili birimden öğrenebileceklerdir.

NOT:

– (Yardımcı Doçent kadrosuna; Profesör ve Doçentler müracaat edemezler.)

– (Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı, ayrıntılı hizmet belgesini başvuru belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir.)

– (Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kuruldan denkliğinin onaylanması gerekmektedir.)

– (Onaylı istenen evrakın teslimi sırasında aslını ibraz etmek şartıyla fotokopileri kabul edilir.)

– (Erkek adayların askerlik durum belgesini başvuru evraklarına eklemeleri gerekmektedir.)

Sinop Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesine Personel Daire Başkanlığının http://www.sinop.edu.tr/Personel_Daire_Baskanligi-10 web adresinden, Akademik Değerlendirme Formuna http://www.sinop.edu.tr/Personel_Daire_Baskanligi-8 web adresinden ulaşılabilir.

UNVANIADEDİDERECEBİRİMİ:BÖLÜM/ANABİLİM DALIALANI:
Profesör11Su Ürünleri FakültesiSu Ürünleri Avlama ve İşleme Teknolojisi/İşleme TeknolojisiSu ürünlerinde yağ asitleri ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Profesör11Su Ürünleri FakültesiSu Ürünleri Avlama ve İşleme Teknolojisi/İşleme Teknolojisiİşleme teknolojisi alanında çalışma yapmış olmak.
Profesör11Fen-Edebiyat FakültesiKimyaAnorgano ve organo killer ve kompozitler ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Profesör11Mühendislik ve Mimarlık FakültesiEnerji Sistemleri MühendisliğiSüper iletkenlerin manyetik kaldırma kuvveti ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Profesör11İlahiyat FakültesiTemel İslam Bilimleri/TasavvufOsmanlıda müceddidilik ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Doçent11Eğitim Fakültesiİlköğretim/Sınıf Eğitimiİlköğretim rehberliği ve drama üzerine çalışma yapmış olmak.
Doçent11Su Ürünleri FakültesiSu Ürünleri Avlama ve İşleme Teknolojisi/İşleme TeknolojisiBesin mikrobiyolojisi alanında çalışma yapmış olmak.
Doçent11Su Ürünleri FakültesiSu ürünleri Yetiştiriciliği/HastalıklarEndemik ve istilacı balıkların parazitleri ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Doçent11Fen-Edebiyat FakültesiMatematikİstatistiksel korovkin tipi teoremler ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Doçent11Fen-Edebiyat FakültesiTürk Dili ve Edebiyatı/Eski Türk EdebiyatıMesnevilerle ilgili çalışma yapmış olmak.
Yardımcı Doçent13Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİşletme/Yönetim ve OrganizasyonPsikolojik güvenlik alanında çalışma yapmış olmak.
Yardımcı Doçent12Eğitim FakültesiEğitim Bilimleri/Eğitim Yön. Teftişi, Plan. EkonomisiEğitim örgütlerinde örgütler arası işbirliği ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Yardımcı Doçent13Eğitim FakültesiEğitim Bilimleri/Eğitim Programları ve ÖğretimÖğretim teknolojileri ve yaratıcılık ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Yardımcı Doçent13İlahiyat FakültesiTemel İslam Bilimleri/Kelam ve İslam Mezhepleri TarihiNakibul eşraflıkla ilgili çalışma yapmış olmak.
Yardımcı Doçent13Fen-Edebiyat FakültesiTarih/Yakınçağ TarihiAmerikan misyonerlerinin Osmanlı devletindeki faaliyetleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Yardımcı Doçent13Fen-Edebiyat FakültesiYeni Türk EdebiyatıFazıl Hüsnü Dağlarca ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Yardımcı Doçent13Mühendislik ve Mimarlık FakültesiÇevre MühendisliğiHeyalan duyarlılığında suyun etkisi ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Yardımcı Doçent13Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik YüksekokuluYiyecek ve İçecek İşletmeciliğiOtellerde polikronik çalışanlar ve servis hataları ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Yardımcı Doçent13Sağlık Yüksekokuluİş Sağlığı ve GüvenliğiHeyalan alanları ve iş güvenliği ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Yardımcı Doçent13Sağlık YüksekokuluHemşirelikKardiyoloji alanında çalışmalar yapmış olmak.
Yardımcı Doçent13Gerze Meslek YüksekokuluTekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri/ Tekstil TeknolojisiGiysi konforu üzerine çalışma yapmış olmak.
Yardımcı Doçent13Sağlık Hizmetleri Meslek YüksekokuluTıbbi Hizmetler ve Teknikler/Tıbbi Laboratuvar TeknikleriMesane kanserinde moleküler genetik ile ilgili çalışma yapmış olmak.

Bir önceki yazımız olan Siirt Üniversitesi 26 Akademik Personel Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.