Şırnak Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Şırnak Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 31.08.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:26
344
A+
A-

ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemiz birimlerine, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri gereğince Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanun ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemiz birimlerine, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri gereğince Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesindeki genel şartları taşımaları gerekmektedir.

1- Atamalarda, Üniversitemiz Senatosunca kabul edilen ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri”ndeki esaslar uygulanacaktır.

2- 2547 Sayılı Kanun’un 23. maddesine göre Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya ile birlikte, Anabilim Dalını ve yabancı dilini belirten dilekçelerine ilave olarak, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ile birlikte özgeçmiş, yayın listesi ve kamu kuramlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların hizmet belgeleri ekleyerek ilgili birimlere teslim etmeleri gerekmektedir. Yardımcı Doçent kadrolarına başvuran tüm adaylar 2547 Sayılı Kanun’un 23. Maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendinde belirtilen yabancı dil sınavına tabii tutulacaktır.

*Son başvuru tarihi ilanın yayın tarihi İtibariyle 15. günü mesai bitimidir. Süresi İçinde yapılmayan ve postayla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Duyuru Başlama tarihi31.08.2015
Son Başvuru tarihi14.09.2015
Yardımcı Doçent Adayları İçin Yabancı Dil Sınavı tarihi16.09.2015
Yabancı Dil Sınavının Sonuçlarının Açıklanma tarihi16.09.2015
Sınav Yeri: Şırnak Üniversitesi Rektörlük Binası

NOT:-Müracaatların tamamlanmasını müteakiben Rektörlüğümüzce oluşturulan bilimsel dosya inceleme Komisyonunca, atanma kriterlerine uymadığı tespit edilen

başvurular geçersiz sayılacaktır.

ÖĞRETİM ÜYESİ AKADEMİK PERSONEL LİSTESİ

BİRİMBÖLÜMANABİLİM DALIUNVANSAYIDERAÇIKLAMA
İlahiyat Fakültesiİslam Tarihi Ve Sanatlarıİslam TarihiYrd. Doç.14Kureyş kabilesi üzerine çalışma yapmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİktisatİktisat PolitikasıYrd. Doç.15Döviz kuru alanında doktora yapmış olmak.
İşletmeMuhasebe Ve FinansmanYrd. Doç.13Kurumsal yönetim firma finansal performansına etkisi alanında doktora yapmış olmak.
Üretim Yönetimi Ve PazarlamaYrd. Doç.13Pazarlama alanında doktora yapmış olmak ve Tüketim karşılığı konusunda çalışma yapmış olmak.
Mühendislik

Fakültesi

İnşaat

Mühendisliği

YapıYrd. Doç.14Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi dalında Doktora yapmış olmak ve Sabit Nokta Teorisi üzerine çalışmalar yapmış olmak.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.