SON DAKİKA

Şırnak Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 06 Kasım 2015 - 12:37 'de eklendi.

ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemiz birimlerine, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri gereğince Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanun ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemiz birimlerine, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri gereğince Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesindeki genel şartları taşımaları gerekmektedir.

1- Atamalarda, Üniversitemiz Senatosunca kabul edilen ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri”ndeki esaslar uygulanacaktır.

2- 2547 Sayılı Kanun’un 23. maddesine göre Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya ile birlikte, Anabilim Dalını ve yabancı dilini belirten dilekçelerine ilave olarak, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ile birlikte özgeçmiş, yayın listesi ve kamu kuramlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların hizmet belgeleri ekleyerek ilgili birimlere (Fakülteye) teslim etmeleri gerekmektedir. Yardımcı Doçent kadrolarına başvuran tüm adaylar 2547 Sayılı Kanun’un 23. Maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendinde belirtilen yabancı dil sınavına tabii tutulacaktır.

*Son başvuru tarihi ilanın yayın tarihi İtibariyle 15. günü mesai bitimidir. Süresi İçinde yapılmayan ve postayla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Duyuru Başlama tarihi06.11.2015
Son Başvuru tarihi20.11.2015
Yardımcı Doçent Adayları İçin Yabancı Dil Sınavı tarihi23.11.2015
Yabancı Dil Sınavının Sonuçlarının Açıklanma tarihi23.11.2015
Sınav Yeri: Şırnak Üniversitesi Rektörlük Binası

NOT: -Müracaatların tamamlanmasını müteakiben Rektörlüğümüzce oluşturulan bilimsel dosya inceleme Komisyonunca, atanma kriterlerine uymadığı tespit edilen

başvurular geçersiz sayılacaktır.

ÖĞRETİM ÜYESİ AKADEMİK PERSONEL LİSTESİ
BİRİMBÖLÜMANABİLİM DALIUNVANSAYIDERAÇIKLAMA
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİktisatİktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisatYrd. Doç.15İhracatın Kalitesini Etkileyen Faktörler Üzerinde Doktora yapmış olmak.
Mühendislik

Fakültesi

Enerji Sistemleri MühendisliğiYenilenebilir Enerji SistemleriYrd. Doç.11Termodinamiğin Entropi Yasası ve Yüksek Enerji Alanında Doktora yapmış olmak.

Bir önceki yazımız olan Mevlana Kalkınma Ajansı 10 Personel Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.