Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımlarını Duyurdu!

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, profesör ve doçent kadrolarına öğretim üyesi alımı yapacak; başvurular 15 gün içerisinde, yalnızca çevrimiçi olarak kabul edilecek ve detaylar üniversitenin resmi web sitesinde yer alıyor.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımlarını Duyurdu!
Yayınlama: 09.06.2023
3
A+
A-

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğünden

1- Üniversitemiz akademik birimlerine, 2547 sayılı Kanun ve 12/06/2018 tarihli Resmi Gazete‘de yayımlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi esasları uyarınca, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlamış olmak koşuluyla, aşağıda bölüm ve anabilim dalı itibariyle unvanları belirtilen öğretim üyeleri alınacaktır.
2- Profesör kadroları ile Doçent Kadroları daimi statüde olmaktadır.
3- Başvuruda bulunacak adaylar, ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde (Son Başvuru Tarihi: 23.06.2023) Akademik Personel Başvuru Giriş Ekranından https://ubys.sivas.edu.tr/HRM/AkademikBasvuru/PersonelBasvuru/Giris çevrimiçi başvuru yoluyla müracaat edecektir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilemeyecektir.
4- Başvuruda bulunacak adaylar web sayfasında yer alan “Öğretim Üyesi/Elemanı Kadrolarına Elektronik Başvuru Kılavuzu’nda yer alan açıklamalara dikkat etmelidir.
5- Başvuruda istenilen belgeler Üniversitemiz web sayfasında https://www.sivas.edu.tr yer alan “Öğretim Üyesi/Elemanı Kadrolarına Elektronik Başvuru Kılavuzu’ndan temin edilebilir.
6- Profesör unvanı olanlar, Doçent kadrolarına başvuru yapamazlar.
7- Doçent kadrolarına müracaat eden adayların “Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Akademik Atanma ve Yükseltilme Kriterleri uyarınca Üniversitelerarası Kurul tarafından oluşturulacak Jürilerce yapılacak olan Doçentlik sözlü sınavından başarılı olmaları gerekmektedir.
8- Yurtdışında alınmış diplomaların onaylı suretleri ile atanmaya esas öğrenim düzeyine ait denklik belgelerinin alınmış olması şarttır.
9- Başvuruda bulanacak adayların ilan edilen tek bir kadro ilanına başvurmaları gerekmektedir. Birden fazla kadroya başvuru yapan adayların her iki başvurusu da değerlendirmeye alınmayacaktır.
10- İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen aday/adayların başvuruları geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Başvuran aday/adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması durumunda atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
11- İdare uygun gördüğü takdirde İlanın her aşamasını iptal edebilir.
12- Başvuruda bulanacak adaylardan istenen yabancı dil belgesi aksi belirtilmediği sürece İngilizcedir.
13- İlanda belirtilen koşulları taşımayan ve başvuru süreci içinde yapılmayan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.
14- İhtiyaç duyulması halinde; adayları ilgilendiren başvuru ve atama süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler Üniversitemiz web sayfasından https://www.sivas.edu.tr yapılacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.
15- Başvuru adresi: Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü Gültepe Mah. Mecnun Otyakmaz Cad. No: 1, 58100 Merkez- SİVAS
NOT:
İlanımıza https://www.sivas.edu.tr web sitesi Duyurular kısmından ulaşılabilir.

SBTÜ Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru Formu’na ve SBTÜ Öğretim Üyesi Kadrolarına Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’ne https://www.sivas.edu.tr web sitesi Duyurular kısmından ulaşılabilir.

(*) İngilizce dilinden “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik” in 8. maddesinin 7. Fıkrasında belirlenen şartlardan birini taşıyor olmak.
(**) Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Kadrolarına Yükseltilme Ve Atanma Yönergesi’nin 6. maddesinin (e) bendi uyarınca öğretim üyesi istihdam edilecektir.

İLAN EDİLEN KADROLARA AİT BİLGİLER:

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.