Sivil Havacılık Sözleşmeli Mühendis Alım İlanı

Sivil Havacılık Sözleşmeli Mühendis Alım İlanı
Yayınlama: 26.05.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:10
419
A+
A-

 

SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Genel Müdürlüğümüze,
5431 sayılı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanununun 25 inci maddesi uyarınca aşağıdaki tabloda belirtilen nitelik ve sayıda İdari Hizmet Sözleşmeli (İHS) “Mühendi  

SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Genel Müdürlüğümüze,

5431 sayılı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanununun 25 inci maddesi uyarınca aşağıdaki tabloda belirtilen nitelik ve sayıda İdari Hizmet Sözleşmeli (İHS) “Mühendis” alınacaktır.

MÜRACAAT ETMEK İSTEYENLERDE ARANILACAK ŞARTLAR

UNVANI:MÜHENDİS

Sayı:

4 Kişi Bilgisayar Mühendisliği

2 Kişi Meteoroloji Mühendisliği

STATÜ:İHS

ARANAN NİTELİKLER

En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmak.

KPSS P-7 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

İngilizce dilinden, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (2013 Eylül, 2014 Nisan-Eylül, 2015 Nisan ve belirtilen yıllarda düzenlenen e-YDS) en az (C) düzeyinde puan almış olmak veya Ölçme Seçme ve Yerleştirme Başkanlığınca denkliği kabul edilen ulusal ve uluslararası düzeydeki sınavlardan bu puana denk puan almış olmak.

Adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) grubu puan sırasına konulmak kaydıyla alım yapılacak her bir unvan için boş pozisyon sayısının beş katına kadar çağırılacak adaylar arasından, Genel Müdürlükçe yapılacak sözlü sınav başarı sırasına göre atanır.

Ücret (Brüt):5 yıl üzeri mesleki tecrübeye sahip olanlar: 6.247.03 TL 2-5 yıl arası mesleki tecrübeye sahip olanlar: 5.781.58 TL 0-2 yıl arası mesleki tecrübeye sahip olanlar: 5.316.14 TL
Çalışılacak Yer:Merkez-Ankara, Yurt içi temsilcilikler (İstanbul, Antalya Nevşehir)

TümMemur Alım Gurubu İçin Tıklayın

İSTENİLEN BELGELER
 1. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü http://web.shqm.qov.tr/tr/qenel-duvurular/ web adresinden temin edilecek ve müracaat sahibi tarafından doldurulacak fotoğraflı “İş Talep Formu” ve
 2. Bilgisayar Mühendisliği pozisyonuna başvuran adaylar için ayrıca belirtilen adreste ilan edilen form,
 3. C. kimlik numarası yazılı beyanı,
 4. Diploma veya mezuniyet belgesi örneği,
 5. Adli sicil beyanı,
 6. Görevini yapabilecek derecede sağlıklı bulunduğuna dair yazılı beyan,
 7. Alınan eğitimlere ilişkin sertifika örnekleri,
 8. KPSS belgesinin çıktısı,
 9. Yabancı dil belgesinin çıktısı

SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

BAŞVURU

 1. Başvurular en geç 05 Haziran 2015 günü saat 16:00’a kadar “Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Müdürlüğü Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No: 128/A 06570 Maltepe/ANKARA” adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Genel Müdürlüğümüze ulaşacak şekilde posta yolu ile yapılacaktır. Bu tarihten sonraki müracaatlar ve postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
 2. Güvenlik soruşturması olumsuz neticelenen ve/veya başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile istenilen belgeleri ibraz edemeyenlerin müracaatları geçersiz sayılacak, yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu durumdaki adaylar hakkında genel hükümlere göre yasal işlem yapılacaktır.
 3. Genel Müdürlüğümüz tarafından belirtilen nitelikteki İdari Hizmet Sözleşmeli personel alımı ile ilgili her türlü duyuru Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (http://web.shgm.gov.tr/tr/genel-duyurular/)web adresinde yayımlanacaktır.
 4. Başvuru sahiplerince, başvuru işlemlerinin başlamasından Genel Müdürlük tarafından göreve başlatmaya ilişkin tebligat işlemleri tamamlanıncaya kadar herhangi bir hak veya alacak talebinde bulunulamaz.

DEĞERLENDİRME

Değerlendirme sonrasında sözlü mülakat tarihi ve mülakata katılmaya hak kazanan adaylar ile ilgili hususlar Genel Müdürlüğümüzün resmi internet sitesinde ilan edilecektir.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.