SON DAKİKA

Süleyman Demirel Üniversitesi 15 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 17 Kasım 2015 - 7:54 'de eklendi.

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 Savılı Kanun. ÖSretim Üveliaine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca

onavlanan Üniversitemiz Öğretim Üveliği kadrolarına Ba

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN
Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 Savılı Kanun. ÖSretim Üveliaine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca
onavlanan Üniversitemiz Öğretim Üveliği kadrolarına Başvurma Atama ve Yükseltilme İle İleilı Değerlendirme Kriteri hükümlerine eöre aşağıda helirtilen
Anabilim Dallarına Öğretim Üvesi alınacaktır.
Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar, Özgeçmiş, Noterden veya Resmi Kurumlarca onaylanmış Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlik Belgesi, Doçentlik Belgesi, Adayın doçentlik unvanını aldığı dönemdeki YÖK’ün Doçentlik için belirlediği asgari yayın koşulları bir kez daha sağladığına dair beyanname. Öğretim Üyeliğine Yükseltilme Atama Kriterinin Puanlanmış listesi ve yayın listesi ile birlikte Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) takım dosyayı ekleyerek Personel Dairesi Başkanlığına; (Profesörler için başlıca araştırma eserini özgeçmiş ve yayın listesinde belirteceklerdir.)
Doçent kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar, Özgeçmiş, Noterden veya Resmi Kurumlarca onaylanmış Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlik Belgesi, Doçentlik Belgesi ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme Atama Kriterinin Puanlanmış listesi ve yayın listesi ile birlikte Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosyayı ekleyerek Personel Dairesi Başkanlığına;
İlanın yayınlandığı tarihi takip eden 15 (onbeş) gün içerisinde müracaat etmeleri gerekmektedir.
– Nüfus cüzdan fotokopisi, Diplomalar ve Yabancı dil belgeleri noter veya çalıştığı kamu kurumundan aslı gibidir onaylı olacaktır.
GENEL AÇIKLAMALAR
– Herhangi bir kamu kuruntunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştığı kurumundan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir.
– Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
– Posta ile müracaat edecek adaylar için, postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
– Tıp Fakültesine ait kadrolara başvuracak Öğretim Üyesi adayların Tıp Fakültesi mezunu olması zorunludur. (Özel şartlar hariç)
– Dilekçe, Özgeçmiş ve SDÜ Öğretim Üyeliğine başvuracak Adayların yayınlarını puanlama formu formatına http://persdb.sdu.edu.tr’den Doküman Arşivi “SDÜ Öğretim Üyeliği kadrolarına Başvurma, Atama, Yükseltilme ve Değerlendirme Kriterleri” bölümünden ulaşılabilir.
-Profesör ve Doçentlerin Personel Daire Başkanlığına ve Yardımcı Doçentlerin kadrosunun ilan edildiği birime Başvuru Esnasında getirmeleri gereken belgeler: (Yarım kapak dosya içerisine) Dilekçelerine başvurdukları Birimi ve Anabilim Dalını belirterek; ekinde Özgeçmiş, Noterden veya Resmi Kurumlarca onaylanmış Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlik Belgesi, Doçentlik Belgesi, Nüfus Cüzdan Fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme Atama Kriterinin Puanlanmış listesi, yayın listesi ve Başvuru Formunu doldurarak başvurmaları gerekmektedir.
BİRİMİ / BÖLÜMÜ [ANABİLİM DALI |UNVANI | DER.|ADEDİ NİTELİĞİ
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Jeoloji MühendisliğiUygulamalı JeolojiProfesör11Hidrojeoloji, hidrojeokimya, çevre jeoloji, tıbbi jeoloji konularında çalışma yapmış olmak.
Maden MühendisliğiMaden İşletmesiDoçent11Kaya kırılma tokluğu ve doğaltaş kesme verimi konularında çalışma yapmış olmak.
Jeofizik MühendisliğiUygulamalı JeofizikDoçent11Elektrik, elektromanyetik ve ters çözüm konularında çalışma yapmış olmak.
İnşaat MühendisliğiHidrolikProfesör11Yeraltısuyu hidroliği ve su kaynaklarının modellemesi alanlarında çalışma yapmış olmak.
Bilgisayar MühendisliğiBilgisayar YazılımıProfesör11Yapay zeka ve sezgisel algoritmalar konularında çalışma yapmış olmak.
Elektronik ve Haberleşme MühendisliğiElektromanyetik Alanlar ve Mikrodalga TekniğiDoçent11Sinir dokusu modeli analizinde dışsal manyetik alandan etkilenme mekanizması üzerine çalışmalar yapmış olmak.
EĞİRDİR SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ
Su Ürünleri YetiştiriciliğiHastalıklarDoçent11Gökkuşağı alabalıklarında HPLC ile oksitetrasiklin rezidüsü ve tatlı su İstakozlarında (Astacus leptodactylus) probiyotik bakterilerin aranması üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Su Ürünleri YetiştiriciliğiYetiştiricilikDoçent11Tilapia yemlerinde kanola küspesine selülaz enzimi ve alabalık yemlerinde soya küspesine mannaz ve galaktosidaz enzimi ilavesi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
FEN-EDEBIYAT FAKÜLTESİ
BiyolojiHidrobiyolojiProfesör11Balıklarda ağır metal birikimi konusunda çalışmış olmak.
FizikKatıhal FiziğiProfesör11Polimer arayüzeyli ve arayüzeysiz schottky diyotları üzerinde sıcaklık ve basınç etkileri konusunda çalışmaları olmak.
MatematikAnaliz ve Fonksiyonlar TeorisiDoçent11Dual sayıların dizilerinin istatiksel yakınsaklığı konusunda çalışma yapmış olmak.
ArkeolojiKlasik ArkeolojiDoçent11Arkaik dönem heykeltıraşlığı alanında çalışma yapmış olmak.
ArkeolojiKlasik Arkeoloj iDoçent11Roma dönem.i seramik alanında çalışma yapmış olmak.
ArkeolojiKlasik ArkeolojiDoçent11Attıka siyah figür seramiği alanında çalışma yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ
Cerrahi Tıp BilimleriKadın Hastalıkları ve DoğumProfesör11Jinekolojik Onkoloji yan dal uzmanı olmak, exoskopik kolposkopi ile preinvaziv serviks hastalıkları ile ilgili çalışması olmak.
Dahili Tıp BilimleriRuh Sağlığı ve HastalıklarıDoçent11Behçet hastahğında kişilik özelliklerinin hastalık aktivitesi üzerine etkileri ile ilgili çalışması olmak, intihar epidemiyolojisi üzerine çalışması olmak
Dahili Tıp BilimleriHalk SağlığıDoçent11Yaşlı sağlığı ile ilgili çalışmaları olmak.

Bir önceki yazımız olan Yüzüncü Yıl Üniversitesi 33 Akademik Personel Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.