Suya Düşen, Islanan Telefon Nasıl Kurtarılır ?

Suya Düşen, Islanan Telefon Nasıl Kurtarılır ?
Yayınlama: 08.08.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:16
456
A+
A-

Telefonunuzu nasıl ıslattınız lavaboya düşürdünüz mü? Belki de daha kötüsü tuvalete düşürdünüz. Ya da küçük çocuğunuz telefononuzu yıkamaya çalıştı mı? Belki de telefonunuzu  pantolonunuzda unutup çamaşır makinesine attınız.  Ya da arkadaşlarınızla gittiğ Telefonunuzu nasıl ıslattınız lavaboya düşürdünüz mü? Belki de daha kötüsü tuvalete düşürdünüz. Ya da küçük çocuğunuz telefononuzu yıkamaya çalıştı mı? Belki de telefonunuzu  pantolonunuzda unutup çamaşır makinesine attınız.  Ya da arkadaşlarınızla gittiğiniz bir partide havuza atıldınız…

Telefonunuzu hiç lavaboya düşürdünüz mü? Ya da daha kötüsü tuvalete. Hiç telefonunuzu cebinizde unutup pantolonunuzu çamaşır makinesine attınız mı? Belki de bir gün partide sarhoşken arkadaşınız tarafından havuza itilmişsinizdir kim bilir? Telefonu suya düşürmek genelde yenisini almak anlamına geliyor. Fakat bazen yeterince hızlıysanız telefonunuzu kurtarabilirsiniz. Islanan Telefonunuzu Nasıl Kurtarırsınız? sorusunun cevabı olan ve hızlıca yapmanız gereken adımlar. Telefonunuzu hemen sudan çıkarın Telefonunuzun suya temas etmesiyle beraber hemen portlar sıkıntı çıkarır.

Mikrofonun küçük deliği, şarj girişi, USB kablo girişi ve telefonun plastik parçaları su almaya çok müsait bölgelerdir. Hemen telefonunuzu alın ve kapatın. Telefonunuz düşündüğünüz kadar zarar görmemiş olabilir Eğer telefonunuzun ıslandığı esnada şarja takılıysa elektriği kesin ve hemen çıkarın. Telefonunuzu olabildiğince çabuk sudan uzaklaştırın. Zaman bu konuda gerçekten çok değerli.

Kağıt havlu kullanın Telefonunuzu sudan çıkardıktan sonra arka kapağını ve bataryasını çıkarın. Kağıt havlunun üzerine koyun. Benzer şekilde emici bir kumaşa da koyabilirsiniz.  Sim kartınızı çıkarın Sim kartlar aslında suya oldukça dayanıklıdır ancak hemen sökmek size avantaj kazandırır. Bazı insanlar için bütün iletişimlerinin kayıtlı olduğu sim kartlar telefonlardan daha önemli olabilir.  Hafıza kartınızı ve varsa diğer aksesuarları çıkarın Hafıza kartı kullanıyorsanız, kulaklık takılı ise yada herhangi bir koruyucu bir aksesuar takılı ise hemen çıkartın ve bu aksesuarlar ıslanmış ise bunları da kurumaya bırakın.  Telefonunuzu havlu ile kurulayın Yumuşak bir havlu yardımı ile telefonunuzun ıslanan kısımlarını kurulayın. Elektrik süpürgesi kullanın Telefonunuzu elektrik süpürgesi yardımı ile kurulamayı deneyebilirsiniz. Havlu ile ulaşamadığınız yerlerde yardımcı olur.

Saç kurutma makinesinden kaçının Saç kurutma makineleri telefonunuzu kurutmak yerine içindeki suyun yayılmasına sebep olur.  Bırakın güneş yardımcı olsun Telefonunuzu bir havlunun üzerinde güneş gören bir yere koyun. Bu daha çabuk kurumasını sağlayacaktır. Pirince ya da kurutucu kimyasala koyun Telefonunuzun ulaşamadığın bölgelerindeki nemin kuruması için pirinç ile tamamen kaplayın ve bir gün bekletin. Şarja takın Telefonunuzun bataryasını takmadan önce şarja takıp açmayı deneyin böylelikle problemin nerede olduğunu anlayabilirsiniz.  Bataryayı takın Telefonunuzun bataryasını takın ve açmayı deneyin açılıyor ise geçmiş olsun. Açılmıyor  11. Adımdaki sonuca göre telefonunuz yada bataryanız bozulmuş olabilir. Yetkili bir servise götürüp telefonunuzu onlara emanet edin, geçmiş olsun.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.