Takviye Başvuruları İçin Son Gün

Takviye Başvuruları İçin Son Gün
Yayınlama: 09.10.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:33
446
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) kararıyla dershanelerin kapatılması üzerine öğrencilerin mağdur olmaması için hafta sonları devlet okullarında öğrencilere eğitim veriliyor. bu  takviye kurslarına başvurular bugün (9 Ekim) sona eriyor.
Örgün eğitim öğren

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) kararıyla dershanelerin kapatılması üzerine öğrencilerin mağdur olmaması için hafta sonları devlet okullarında öğrencilere eğitim veriliyor. bu  takviye kurslarına başvurular bugün (9 Ekim) sona eriyor.

Örgün eğitim öğrencileri, okullarından Eğitim Bilişim Ağı (EBA) şifresi alarak e-kurs modülü üzerinden veya bizzat kurs müdürlüğüne başvuru yapabilir. Açıköğretim öğrencileri kurs merkezleri; kursiyerler ise halk eğitim merkezleri aracılığıyla kurs müdürlüklerine başvurabilir.MEB’in öğrencilerin yanı sıra lise mezunları için Türkiye genelinde halk eğitim merkezleri ve okullarda düzenlediği ücretsiz takviye kurslarına başvurular için bugün son gün. Destekleme ve yetiştirme kurslarına başvurular 21 Eylül’de, kurslar ise 3 Ekim’de başlamıştı. Kurslara, örgün eğitimde okuyan ortaokul ve lise öğrencileri başta olmak üzere açık öğretim okullarına kayıtlı ortaokul, lise öğrencileri ile özel okul öğrencileri ve mezunları katılabiliyor. Kursa katılmak isteyen örgün eğitime devam eden öğrenciler, okul veya kurumlarından alacakları Eğitim Bilişim Ağı (EBA) şifresiyle, e-kurs modülü üzerinden veya bizzat kurs müdürlüğüne kurs açılan derslerle ilgili başvuru yapabilecek. Açık öğretim öğrencileri, başvurularını örgün kurs merkezleri, kursiyerler ise halk eğitim merkezleri aracılığıyla yaygın eğitim kurs müdürlüklerine, bulundukları sınıf düzeyini gösterir belge veya diploma ile bizzat yapacak.

ORTALAMA 96 SAAT KURS 

Öğrenci ve mezunlar, bir dönem boyunca an az 36 saat olmak üzere bir dersten ortalama 96 saate kadar takviye kursu alabilecek. MEB, takviye kursları için Türkiye genelinde yaklaşık 400 bin dersliği kullanıma sunabilecek. Lise mezunu ve devam eden öğrencilere, Türkçe-Matematik-Fen Bilimleri-Sosyal Bilimler gibi alanlarda paket program önerilerin de bulunulabilecek. Öğrenciler, bu programlardan istediklerini seçebilecek, ayrıca başka derslerden de kurs alabilecek.Ortaokul ve liseye devam eden öğrencilere okulda, lise mezunlarına ise halk eğitim merkezinde kurs açmak üzere planlamalar yapıldı.

kaynak: hürriyet

ANKET: BU YIL HANGİ SINAVA HAZIRLANIYORSUNUZ?
KPSS
ALES
DGS
YGS-LYS

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.