Taşeron İşçilerin Kadroya Geçiş Sınavları Başladı! Nasıl Sorular Sorulacak?

Binlerce Taşeron İşçinin Gözü, Kadro Sınavlarına Çevrildi. Kamu Kurumları İse Birer Birer Sınav Takvimlerini ve Sınav Şekillerine Açıklamaya Başladı! Sınav Nasıl Olacak? Ne Gibi Sorular Sorulacak Tüm Sorularınızın Cevabı KariyerMemur.com’da..

Taşeron İşçilerin Kadroya Geçiş Sınavları Başladı! Nasıl Sorular Sorulacak?
Yayınlama: 05.03.2018
Düzenleme: 05.03.2021 22:49
650
A+
A-

Taşerona kadro sınav takvimi ve sınavların detayları hakkında araştırmalar kurumlar tarafından sürmeye devam ediyor. Kendi bünyesinde çalışan işçilerin kadrolaşmasıyla ilgili bilgi veren ÖSYM, sınav takvimi geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı.

Taşeron işçilerin kadro sınavı, her kurumun sınavını kendi bünyesinde gerçekleştirecek olması dolayısıyla farklı tarihlerde gerçekleşebilecek. Resmi Gazete’de yer alan takvimde tavsiye edilen 3-22 Mart tarih aralığı, çoğu kurum tarafından baz alınacak. 21-23 Şubat tarihinde yapması gereken itiraz sürecini yetiştiremeyen ve kesin listeyi geç yayımlayan kurumların, sınav sürecini bu tarih aralığının dışında gerçekleştirmesi beklenebilir.

TAŞERON KADRO SINAVINDA HANGİ KONULAR SORULACAK?

Kadro sınavı, kurumların kendi bünyesinde yapılacağı için sorular da halihazırda bu pozisyonda çalışan ve kadroya geçtiğinde aynı pozisyonda çalışmaya devam edecek olan personelin yetkinliğine dayalı olacak.

Süreçle ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na yöneltilen “Yaptığı işle alakalı bir sınava mı girilecek?” sorusuna, “Yaptıkları işle alakalı olacak. Bunun detaylarını, Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı ile oluşturacağız.” cevabının gelmesi, soruların doğrudan pozisyonun yetkinliğine dayalı olduğunu destekledi.

Yapılacak olan sınavda en az 50 puan almak ise başarılı sayılabilmek için yeterli olacak.

SINAVDAN SONRAKİ SÜREÇ NASIL İLERLEYECEK?

Sınavın uygulanmasının ardından sınav kuruluna itiraz 23-26 Mart, itiraz incelemesi ve kesin listenin ilanını ise 27-31 Mart tarihlerinde yapılacak. Bu tarihler tavsiye niteliği taşıdığından değişkenlik gösterebilecek. Tüm bu aşamaların ardından, hak sahipleri 2 Nisan’a kadar topluca işçi kadrolarına geçirilecek.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.