Taşerondan Kadroya Geçen İşçiye KHK ile Nakil Hakkı

Taşerondan Kadroya Geçen İşçiye KHK ile Nakil Hakkı
Yayınlama: 15.07.2018
Düzenleme: 05.03.2021 22:50
2.238
A+
A-

703 sayılı KHK ile Başbakanlıkta çalışan taşeron işçi statüsündeki şoförler sürekli işçi kadrosuna geçirilmişti. Şimdi de kadroya geçirilen taşeron işçiler başka kurumlara hiçbir kısıtlamaya tabi olmaksızın işçi olarak nakledilecekler. Diğer kamu kurumlarındaki kadroya geçirilen taşeronlara emsal olacak düzenlemenin detayları.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Kurtuluş yeğin dedi ki:

    Yeni çıkan KHK ile kamuda çalışan taşeron personele verilecek kadro kapsamına giremeyen tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron şoförler ve biz aile sosyal politikalar bakanlığı il müdürlükleri ve kuruluşlarında çalışan taşeron firma şoförleri olarak tüm diğer taşeron personel gibi hakkımız olduğunu düşündüğümüz kadroyu istiyoruz. Bağlı olduğumuz kurumlardan yapılan açıklamaya göre bizim sözleşmelerimiz ‘şoförlü araç kiralama hizmeti’ olarak geçtiğinden bizim kadroya alınmamızın söz konusu olmadığını belirttiler. Biz de meslek elemanları temizlik personeli ve güvenlik gibi işimizi en iyi şekilde yapıyoruz. Gerektiğinde mesai saatleri dışında ve haftasonları da çalışıyoruz üstelik fazla mesai ücreti dahi almadan. Fakat sırf sözleşmemiz ‘şoförlü araç kiralama hizmeti’ olarak geçtiğinden kadro verilemeyeceği söyleniyor. Biz de insanız biz de işimizi yapıyoruz herkesin hakkı olduğu kadar bizim de hakkımızdır kadro almak. Sonuçta araba kendi başına gezmiyor ama bizi sözleşmede sadece araç olarak görüyorlar. Bizim için sözleşmede yazana göre değil yaptığımız işe göre değerlendirme yapılsın haktır bu ve hakkımızı istiyoruz.