SON DAKİKA

Tekirdağ Müftülüğü Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alım İlanı

Bu haber 12 Mayıs 2015 - 10:00 'de eklendi.

                                         TEKİRDAĞ MÜFTÜLÜĞÜ

GEÇİCİ KUR’AN KURSU ÖĞRETİCİSİ ALIMI MÜLAKAT İLANI

İlçelerimizde açılacak olan 2015 yılı Yaz Kur’an Kurslarında gerektiğinde görevlendirilmek üzere aşağıya çıkarılan tarih ve de belirtilen

                                         TEKİRDAĞ MÜFTÜLÜĞÜ

GEÇİCİ KUR’AN KURSU ÖĞRETİCİSİ ALIMI MÜLAKAT İLANI

İlçelerimizde açılacak olan 2015 yılı Yaz Kur’an Kurslarında gerektiğinde görevlendirilmek üzere aşağıya çıkarılan tarih ve de belirtilen şartlar kapsamında erkek / bayanların müracaat edebileceği “Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alım Mülakatı” yapılacaktır.

Diyanet’in Tüm Alımları İçin Tıklayın

ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

1-657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2-Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5. Maddesinin (b) bendin de ki “Atamalarında dini öğrenim şartı esas alınan unvanlarda, itikat, ibadet, tavır ve hareketlerinin İslam törelerine uygunluğunun çevresinde bilinir olduğu şeklinde ortak bir nitelik taşımak.

3-İmam Hatip Lisesi veya üstü dini yükseköğrenim mezunu olmak

4-2014 yılı KPSS (DHBT)puanı 60 ve üzeri olmak.2014 yılı KPSS (DHPT) girmeyen adayların önceki yıllara ait KPSS(DHPT) puanının 60 ve üzeri olması.

5-Görevlendirmelerin  2014 yılı KPSS (DHBT) puanı 60 ve üzeri olanlar arasından İl Müftülüğü sınav kurulunca yapılacak mülakat sınavı neticesinde en yüksek puan alandan başlamak suretiyle yapılması,

6-2014 yılı KPSS(DHBT) puanı 60 ve üzeri olanların görevlendirmeleri bittikten sonra, görevli ihtiyacının devam etmesi durumunda önceki yıllarda KPSS(DHBT) puanı 60 ve üzeri olanlar arasından İl Müftülüğü sınav kurulunca yapılacak mülakat sınavı neticesinde en yüksek puan alandan başlamak suretiyle yapılması,

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER :

1-Dilekçe (Tekirdağ İl Müftülüğü veya İlçe Müftülüklerine verilebilir.

2-  1 adet fotoğraf

3- Hafızlık belgesinin aslı gibidir tasdikli fotokopisi.(Müftülükçe tasdiklenecek.)

4-2014 yılı KPSS(DHBT) çıktısı, yoksa önceki yıllara ait KPSS  (DHBT) çıktısı.

5-En son öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı gibidir tasdikli fotokopisi.(Müftülükçe tasdiklenecek)

6-T.C. Kimlik No’lu nüfus cüzdanı fotokopisi

BAŞVURU, SÖZLÜ MÜLAKAT İŞLEMLERİ:

1-Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi olarak başvuru yapmak isteyen adaylar il veya ilçe müftülüklerimize tabloda belirtilen müracaat tarihleri arasında hangi ilçede görev almak istediğini belirten dilekçe ve istenen diğer belgelerle birlikte şahsen müracaat edeceklerdir.

2-Bu duyuruda belirtilen esaslara uygun olmayan  ve e-posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

3-Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

4-Geçici öğretici olarak görev almak isteyenler sadece (1) ilçe müftülüğüne müracaat edecekler, birden fazla ilçeye müracaatları tespit edildiği takdirde müracaatları işleme alınmayacaktır.

Diyanet’in Tüm Alımları İçin Tıklayın

Bir önceki yazımız olan Mut Sulama Birliği Nihai Listeler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.