SON DAKİKA

Teknik Öğretmen İlave Tazminatı, Yaz Tatilinde Ödenmez mi?

Bu haber 04 Nisan 2016 - 15:03 'de eklendi.

Bazı ziyaretçilerimiz teknik öğretmenlere verilen ilave eğitim tazminatının yaz tatili ve Şubat tatilinde kesileceğini bildirmektedir. Bu tür bir uygulama doğru olur mu?Bazı ziyaretçilerimiz teknik öğretmenlere verilen ilave eğitim tazminatının yaz tatili

Bazı ziyaretçilerimiz teknik öğretmenlere verilen ilave eğitim tazminatının yaz tatili ve Şubat tatilinde kesileceğini bildirmektedir. Bu tür bir uygulama doğru olur mu?Bazı ziyaretçilerimiz teknik öğretmenlere verilen ilave eğitim tazminatının yaz tatili ve Şubat tatilinde kesileceğini bildirmektedir. Bu tür bir uygulama doğru olur mu?


2016 Mühendislik Tamamlama Seti Flash Bellek

Flash Bellek Ücreti: 75 TL
Eğitim Saati: 28 Ders Saati
(ÜCRETSİZ KARGO)


 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun “Zam ve Tazminatlar” başlıklı 152 inci maddesinin II-B-Eğitim, Öğretim Tazminatı kısmında;

“Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda fiilen öğretmenlik yapanlara; (Öğretmen unvanlı kadrolarda bulunanlardan okul müdürü ve okul müdür yardımcısı, yönetici ve eğitim uzmanı olarak görevlendirilenler ile cezaevi okullarında çalışan öğretmenler dahil olmak üzere)
a) 1-2 nci derecelerden aylık alanlar için % 100 üne,
b) 3 ve 4 üncü derecelerden aylık alanlar için % 95 ine,
c) Diğer derecelerden aylık alanlar için % 85 ine,

2016 Mühendislik Tamamlama Sınavı İçin En  Etkin Çalışma Yöntemi

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı mesleki ve teknik öğretim okul ve kurumlarına atelye, laboratuvar veya meslek dersleri öğretmeni olarak Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil öğretmen ünvanlı kadrolara atananlardan Bakanlar Kurulunca belirlenecek okul, kurum ve branşlarda görev yapanlara ayrıca;
a) Dört yıl veya daha fazla yükseköğrenim görenler için % 15 ine,
b) Üç ve iki yıllık yükseköğrenim görenler için % 10 una,

Birinci fıkrada sayılanlardan ayrıca;
a) Başöğretmen unvanını kazanmış olanlara % 40’ına,
b) Uzman öğretmen unvanını kazanmış olanlara % 20’sine,” hükmü yer almaktadır.

(Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2014 ve 2015 Yıllarını Kapsayan 2. Dönem Toplu Sözleşmesinden sonra

a) 1-2 nci derecelerden aylık alanlar için % 120,56,
b) 3 ve 4 üncü derecelerden aylık alanlar için % 115,56,
c) Diğer derecelerden aylık alanlar için % 105,56 şeklinde uygulanmaktadır.)

Ayrıca, 17/04/2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Bakanlar Kurulu Kararının “Diğer Tazminatlar” başlıklı III sayılı Cetvelin A. Eğitim Öğretim Tazminatının 13.01.2014 tarihli ve 2014/5800 sayılı BKK ile değiştirilen 2. Maddesinde;

2016 MÜHENDİSLİK TAMAMLAMA UZAKTAN EĞİTİM VİDEO SETİ İÇİN TIKLAYINIZ!

“Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ek V Sayılı Cetvelde sayılan mesleki ve teknik öğretim okul ve kurumlarına, atölye, laboratuvar veya meslek dersleri öğretmeni olarak eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolara atananlara, atandıkları branşlara (alanlara) göre aşağıdaki oranlarda ilave eğitim öğretim tazminatı ayrıca ödenir.

Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu kadrolarında bulunanlar hariç olmak üzere,branşlarında fiilen derse girmeyenlere bu tazminat ödenmez.” düzenlemesi yer almaktadır.”

Söz konusu düzenlemeye göre ilave eğitim öğretim tazminatı alabilmek için; ek V sayılı cetvelde yer alan okul veya kurumlarda çalışıyor ve atölye, laboratuvar veya meslek dersleri öğretmeni olarak atandığınız branşlara (alanlara) göre fiilen derse giriyor olmanız gerekmektedir.

Bu şartlar dışında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununu ve Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Bakanlar Kurulu Kararını incelediğimizde ayrıca bir düzenleme bulunmamaktadır. Zam ve Tazminatlara İlişkin Bakanlar Kurulu Kararında, sağlık ve teknik hizmetler sınıfının aldığı bölge tazminatı ve vekalet ödemeleri için ayrıntılı bir açıklama yapılmış iken ilave eğitim öğretim tazminatı hakkında böyle bir açıklama yer almamaktadır. Bu nedenle şubat tatili veya yaz tatilinde alınmayacağına dair bir mevzuat düzenlemesi bulunmadığında ödenmesi gerektiğini düşünmekteyiz.


memurlar.net

Bir önceki yazımız olan 2018 KPSS İçin Puan Türleri Nasıl Hesaplanır? başlıklı makalemizde 2018 KPSS Puan hesaplama, 2018 KPSS Puan Türleri ve KPSS Puan hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.