Tezsiz Yüksek Lisans Zaman Kaybı mı? -Yorumlar

Tezsiz Yüksek Lisans Zaman Kaybı mı? -Yorumlar
Yayınlama: 08.10.2020
Düzenleme: 05.03.2021 22:50
534
A+
A-

Bilindiği üzere yüksek lisans çeşitleri tezli ve tezsiz yüksek lisans olmak üzere iki çeşittir. Önceden beri tartışma konusu olan tezli mi tezsiz mi tartışmalarına bugün son noktayı koyuyoruz. Sizlerin yorumlarıyla kararsız olan kişilere fikir veriyoruz.

Tez Yazmak Nedir?

Mezuniyet- bitirme tezi, yüksek lisans ve doktora süreçlerinde karşımıza çıkan tez yazımı, bilimsel araştırmaya dayalı, kendi kuralları olan bir niteliğe sahiptir.

İşte Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans Yorumları

Yorum 1: Memursan kıdemin artıyor sadece. Çoğu memur o yüzden tezsiz yüksek lisans yapıyor. Sana tavsiyem ilerisi için tezli yüksek lisansı seçmen. Doktoraya da devam edebilirsin böylece.

Yorum 2: Akademik kariyer düşünüyorsan tezli yapman lazım. Ama tezsiz de kolay olduğu için tercih edilebilir. YL yaptım demek için yapmak bir nevi.

Yorum 3:İş hayatında avantaj sağlar. Akademisyen olmayacaksan ve yapma şansın varsa ilgi duyduğun üzerine çalışabileceğin bir alanda tezsiz yapabilirsin.
Yorum 4:Acikcsi tezli yapiyorum. Tezsizin ne unvani ne getirisi var. Haa unvanina yuksek bilmemneyim dersin. Adamlar hangi alan derse agzin acik kalakalirsin.
Zaman kaybidir. Lisansin devamidir. Yapmak icin yapmaktir amaci yoktur. Yukselme sansin yoktur. En fazla etiketin olur o da yarim etiket. Yutturabilene…
Yorum 5: İşiniZde yukselmek ya da maaş yuksetlmek amaclıysa işe yarar. Akademık anlamdabır faydasaglamaz. Bencetezli yapın

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.