enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp
DOLAR
8,1043
EURO
9,7713
ALTIN
463,76
BIST
1.365
AdanaAdıyamanAfyonAğrıAksarayAmasyaAnkaraAntalyaArdahanArtvinAydınBalıkesirBartınBatmanBayburtBilecikBingölBitlisBoluBurdurBursaÇanakkaleÇankırıÇorumDenizliDiyarbakırDüzceEdirneElazığErzincanErzurumEskişehirGaziantepGiresunGümüşhaneHakkariHatayIğdırIspartaİstanbulİzmirK.MaraşKarabükKaramanKarsKastamonuKayseriKırıkkaleKırklareliKırşehirKilisKocaeliKonyaKütahyaMalatyaManisaMardinMersinMuğlaMuşNevşehirNiğdeOrduOsmaniyeRizeSakaryaSamsunSiirtSinopSivasŞanlıurfaŞırnakTekirdağTokatTrabzonTunceliUşakVanYalovaYozgatZonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
16°C
İstanbul
16°C
Gök Gürültülü
ÇarşambaÇok Bulutlu
17°C
PerşembeParçalı Bulutlu
17°C
CumaAz Bulutlu
17°C
CumartesiGök Gürültülü
17°C
Kariyer Memur – Memur ve Memur Adaylarına Yönelik Haber Portalı

Trabzon Arsin Belediyesi 2 Zabıta Memuru Alım İlanı

Trabzon Arsin Belediyesi 2 zabıta memuru alacak. Son başvuru tarihi 14 Mayıs 2021.

Trabzon Arsin Belediyesi 2 Zabıta Memuru Alım İlanı
5 Nisan 2021 17:05
0
A+
A-

 

Trabzon Arsin Belediyesi 2 Zabıta Memuru alım ilanı. Başvuruyu nasıl yapabilirim? Sınav kaç aşamadan olacak?Sözlü sınav konuları neler? Son baş vuru ne zaman? Sınava girecek adayların nelere dikkat etmeleri gerekiyor? Başvuru genel ve özel şartları neler? Sınav yeri neresi? Sınav ne zaman? Detaylar haberimizde…

TRABZON İLİ ARSİN BELEDİYESİ İLK DEFA ATANMAK ÜZERE

ZABITA MEMURU ALIM İLANI

Arsin Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır.

Belediyemizin yukarıda belirtilen boş zabıta memuru kadroları için yapılacak başvurularda uyulması gereken genel ve özel şartlar aşağıda belirtilmiştir.

1- BAŞVURU GENEL ŞARTLARI:

İlan edilen boş zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

a) Türk vatandaşı olmak.

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak.

d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak muvazzaf askerlik hizmetini yapmış olmak.

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

2- BAŞVURU ÖZEL SARTLARI:

a) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Ortaöğretim 2020-KPSSP94, Lisans 2020-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını

almış olmak.

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg’dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

d) Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

e) 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

3- BAŞVURU ESNASINDA ADAYLARDAN İSTENİLENBELGELER

Başvuru sırasında;

1.Başvuru Formu Kurumumuzdan veya Belediyemizin internet sayfasından (www.arsin.bel.tr) temin edeceklerdir.

2.Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi

3.Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-Dev1et’ten alınacak barkotlu mezuniyet belgesi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

4.Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

5.KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan barkotlu bilgisayar çıktısı,

6.Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

7.Görevinidevamlıolarakyapmayaengelbirdurumuolmadığınadairbeyanı,

8.Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı sureti(Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

9.Son altı ay içerisinde çekilmiş 3 adet vesikalık fotoğraf(1 adedi forma yapıştırılacak)

4-BAŞVURU YERİ, TARİHİ, ŞEKLİ VE SÜRESİ

1. Adaylar, yukarıda sayılan başvuru belgelerini 10/05/2021 – 14/05/2021 tarihleri arasında(Sadece mesai günlerinde saat 08.00-17.00 arasında) Yalı Mahallesi Şehit Asteğmen Halil ALBAYRAK Caddesi No.52 Arsin/TRABZON adresindeki Arsin Belediye Başkanlığı Hizmet Binası içinde bulunan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

2.Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

3.Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

5 – BAŞVURULARIN DEĞERLENDIRİLMESİ VE BAŞVURUSU KABUL EDİLENLERİN İLANI:

a) T.C.kimliknumarasıileÖSYMkayıtlarınınuyumunukontroletmeksuretiyleadaylarKPSS puanlarına göre sıralanarak, en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının beş katı oranında aday sınava çağırılacaktır.

b) Sınava çağrılacak son sıradaki adayla ayni puana sahip olan diğer adaylar da sınava çağrılacaktır.

c) SınavagirmeyehakkazananadaylarveKPSSpuanları21/05/2021tarihindebelediyemiz (www.arsin.be1.tr) internet adresinde ilan edilecektir.

d) BaşvurularıkabuledilipsınavaçağrılanadaylaraBelediyemizcedüzenlenenveadayların kimlik bilgileri ile sınav yeri ve tarihinin bulunduğu “Sınav Giriş Belgesi” gönderilecektir. Bu belge sınava girişte ibraz edilecektir.

e) Sınava katılma hakkı elde edemeyen adaylara herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

f) Sınav giriş belgeleri sınava girmeye hak kazanan adaylara başvuru formunun iletişim bilgileri bölümünde belirtilmiş olduğu adrese gönderilecektir. Başvuru formunda belirtilmiş olan adres tebligat adresi olarak kabul edilecek olup, hatalı adres bildirimleri başvuranın sorumluluğundadır.

g) Hatalı adres bildirimi sebebiyle postada oluşabilecek gecikmeler veya postanın ulaşmamasından Arsin Belediyesi sorumlu tutulamayacaktır.

5- SINAVIN YERİ ZAMANI VE KONULARI:

Sözlü ve Uygulamalı Sınav 25/05/2021 tarihinde Yalı Mahallesi Şehit Asteğmen Halil ALBAYRAK Cad. No: 52 Arsin/TRABZON adresinde bulunan Belediye Meclis Salonunda yapılacaktır. Sınavlar saat: 10.00’dabaşlayacaktır. Sözlü ve uygulamalı sınav aynı gün içerisinde bitirilemez ise ertesi gün devam edilecektir.

Sınava girmeye hak kazandığı halde, ilan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan ve/veya mazeretine binaen katılamayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

SINAV KONULARI:

1) Sözlü Sınav:

a) Türkiye Cumhuriyeti Anayasası,

b) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi,

c) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu,

d) Mahalli idarelerle ilgili temel mevzuat, konularını kapsar.

2) Uygulamalı sınav; Kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesi ve sportif dayanıklılık gibi özelliklerin ölçülmesini kapsayacak şekilde yapılır.

6- SINAVDEĞERLENDİRME – SONUÇLARAİTİRAZ:

a) Sözlü sınav, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Mahalli İdareler ile ilgili Temel Mevzuat konularında 25’er puan olmak üzere toplamda 100 puan üzerinden yapılır ve sınav kurulu üyelerince verilen puanlar ayrı ayrı tutanağa geçirilir.

Uygulamalı sınav;100 tam puan üzerinden yapılır ve sınav kurulu üyelerince verilen puanlar ayrı ayrı tutanağa geçirilir.

b) Sınavda değerlendirme; sözlü sınavın %50 si, uygulamalı sınavın %50 si alınarak sınav puanı hesaplanacaktır. Sınavda başarılı sayılmak için en az 60 puan alınması şarttır.

Adayların atamaya esas başarı puanı, bu maddenin (b) bendinde belirtilen sınav puanı ile KPSS puanının aritmetik ortalaması alınmak suretiyle belirlenecek ve Belediyenin internet adresinde ilan edilecektir.

d) Adayların atanmaya esas başarı puanlarının ayni olması halinde KPSS puanı yüksek olana önceliktanınır.

e) En yüksek başarı puanından başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısı kadar asil aday ve asil aday sayısı kadar da yedek aday belirlenecektir. Asil ve yedek aday listeleri Belediyemizin internet (www.arsin.be1.tr) adresinde ilan edilecek ve listede yer alanlara ayrıca yazılı tebligat yapılacaktır.

Sınav Kurulu; sınav sonunda personel alımı için ilana çıktığı kadrolardan, başarı puanlarını düşük bulduğu veya yeterli bulmadığı takdirde sınav duyurusunda ilan edilenlerin bir kısmını ya da hiçbirini alıp almama hakkına sahiptir.

Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya herhangi bir şekilde gerçeği sakladığı tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılır ve bunların atamaları yapılmaz. Bu gibi durumları tespit edilenlerin atamaları yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilir. Bu kişiler hiçbir hak talep edemezler ve haklarında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

Sınav sonuçlarına, başarı listesinin Belediyenin internet adresinde ilanından itibaren yedi gün içinde yazılı olarak itiraz edilebilir. İtirazlar, sınav kurulu tarafından yedi gün içerisinde sonuçlandırılır ve ilgiliye yazılı olarak bilgi verilir.

İlan Olunur.

Arsin Belediye Başkanlığı

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.