SON DAKİKA

Trakya Üniversitesi 20 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 20 Ekim 2015 - 12:01 'de eklendi.

Trakya Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine, 2547 Sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayınlandığı tarihten Trakya Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine, 2547 Sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşıyan Profesör ve Doçent adaylarının Rektörlük Personel Daire Başkanlığına, Yardımcı Doçent adaylarının ise ilgili Dekanlıklara/Müdürlüklere şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Profesör ve Doçent kadroları devamlı statüde olup, 2547 sayılı Kanunda belirtilen asgari koşullar ile Üniversitemizin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Atama ve Yükseltme Ölçütleri Yönergesi koşullarını sağlayan adaylar başvuracakları anabilim dalını belirten dilekçelerine ekleyecekleri iki adet fotoğraf, Doçentlik Başarı Belgesi ile özgeçmiş, yayın listesi (profesör adayları başlıca araştırma eserini belirtecek) ve yayınlarını kapsayan dosyalarını profesör adayları 6 nüsha, doçent adayları ise 4 nüsha halinde vereceklerdir.

Yardımcı Doçent kadrolarına, 2547 Sayılı Kanunda belirtilen asgari koşullar ile Üniversitemizin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Atama ve Yükseltme Ölçütleri Yönergesi koşullarını sağlayan adaylar, başvurdukları anabilim dalı ile yabancı dilini belirten dilekçeleri ekinde 2 adet fotoğraf, doktora belgesi, yayın listesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya vereceklerdir.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gereklidir.

 

BİRİM/BÖLÜM/ANABİLİM DALIKADRO UNVANI/ADETAçıklama
ProfesörDoçentYardımcı Doçent
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
ENDODONTİ1
EDEBİYAT FAKÜLTESİ
MÜTERCİM TERCÜMANLIK (İNGİLİZCE)1Etnometodoloji alanında çalışmaları olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ
MÜZİK EĞİTİMİ1Müzik Öğretmenliği alanında doktora yapmış olmak. Orff-Schulwerk ile ilgili deneyime sahip olmak.
SINIF EĞİTİMİ1
FEN FAKÜLTESİ
ORGANİK KİMYA1
KEŞAN SAĞLIK YÜKSEKOKULU
HEMŞİRELİK1Çocuk Hastalıkları Hemşireliği veya Kadın Hastalıkları ve Doğum alanlarının birinde doktora/uzmanlık yapmış olmak.
KEŞAN YUSUF ÇAPRAZ UYG. BİL. YO.
GÜMRÜK İŞLETME11
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ1
MİMARLIK FAKÜLTESİ
YAPI BİLGİSİ1
TIP FAKÜLTESİ
ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON1
BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ1
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI1Pediatrik Gastroenteroloji uzmanı olmak.
GÖZ HASTALIKLARI1
HİSTOLOJİ VE EMBRİYOLOJİ1
KALP VE DAMAR CERRAHİSİ1
NÖROLOJİ11
TIBBİ FARMAKOLOJİ1
UZUNKÖPRÜ UYG. BİL. YO.
BANKACILIK VE SİGORTACILIK1

Bir önceki yazımız olan Gazi Üniversitesi 8 Sözleşmeli Personel Alımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.