SON DAKİKA

TÜBİTAK Hukuk Hizmetleri Başkanlığına 2 Personel Alınacak

Bu haber 05 Nisan 2016 - 8:06 'de eklendi.

HUKUK HİZMETLERİ BAŞKANLIĞI

İlan No: TBTK.HUKUK/2016-1

1) Referans Kodu: TBTK.HUKUK.2016-1.01 Uzman Yardımcısı / Uzman

İşin Tanımı ve Özellikleri

Ulusal ve uluslararası fikri hak tescil mercileri nezdinde başvurusu yapılacak, tescil süreci dev HUKUK HİZMETLERİ BAŞKANLIĞI

İlan No: TBTK.HUKUK/2016-1

1) Referans Kodu: TBTK.HUKUK.2016-1.01 Uzman Yardımcısı / Uzman

İşin Tanımı ve Özellikleri

Ulusal ve uluslararası fikri hak tescil mercileri nezdinde başvurusu yapılacak, tescil süreci devam eden veya tescil edilmiş; patent, faydalı model, marka, endüstriyel tasarım veya eserler gibi fikri ve sınai haklara ilişkin tüm işlemleri yapmak, bu süreçlerde Kurum adına ödenmesi gereken ücret, harç ve sair ödemeleri takip etmek, yapılacak hizmet alımlarında teknik şartname ve sözleşme hazırlamak.

İstihdam Edilecek Personel Sayısı     : 2

Personelin Görev Yapacağı Şehir      : Ankara

Adaylarda Aranacak Özel Koşullar

 1. Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Mühendislik Bölümleri, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji veya Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümlerinden birini bitirmiş olmak.
 2. Türk Patent Enstitüsünün açmış olduğu Patent Vekilliği Yeterlilik Sınavı başarı belgesine sahip olmak.

ADAYLARDA ARANACAK GENEL KOŞULLAR

 1. Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.
 2. Askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak (erkek adaylar için).
 3. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.
 4. Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak.
 5. Ağırlıklı lisans mezuniyet not ortalaması 4’lük sistemde en az 2,50 olmak (100’lük sistemdeki notlar, Yükseköğretim Kurulunun yayınlamış olduğu “4’lük Sistemdeki Notların 100’lük Sistemdeki Karşılıkları Tablosu” esas alınarak 4’lük sisteme dönüştürülecektir).
 6. Aşağıdaki şartı sağlıyor olmak.

 

tubiiikkktaaaaa

Alanında yüksek lisans yapmış adaylar için Ağırlıklı Mezuniyet Ortalaması, Lisans Mezuniyet Ortalamasının %80’i ile Yüksek Lisans Mezuniyet Ortalamasının %20’sinin toplamıdır. (Üniversite not sistemleri 100’lük sistemde olan adayların not ortalamalarının 4’lük sisteme çevrilmesinde Yükseköğretim Kurulunun 4’lük Sistemdeki Notların 100’lük Sistemdeki Karşılıkları Tablosu kullanılacaktır).

 1. Lisans öğrenimini, süresi içinde ya da normal öğrenim süresinden en fazla bir eğitim -öğretim yılı gecikmeli bitirmiş olmak (herhangi bir nedenle kayıt dondurulmuş olup da belgelenmesi halinde kayıt dondurulan süre hesaba katılmayacaktır).
 2. İngilizce yeterliliğini aşağıdaki sınavlardan birinden alınan puanla kanıtlamış olmak

tubitakkkkk

Resmi dili İngilizce olan bir ülkede; lisans, yüksek lisans veya doktora derecesi almış olanlar ile o ülkede en az üç yıl süreyle mesleğini uygulamış olanlardan İngilizce yeterlilik koşulları aranmaz.

Lisans öğrenimleri sırasında Türkçe, İnkılap Tarihi gibi asıl alanla ilgili olmayan dersler dışındaki tüm derslerinin %100’ünü İngilizce aldığını belgeleyen adaylar için İngilizce yeterlilik şartı aranmaz.

BAŞVURU SÜRECİ

 1. a) Başvuru için adaylardan istenen belgeler şunlardır:
 • İş Başvurusu Formu tubitak.gov.tr adresinden sağlanabilir),
 • Bir adet vesikalık fotoğraf (İş başvuru formuna yapıştırılmış),
 • Özgeçmiş,
 • Diploma, çıkış belgesi fotokopisi (lisans ve varsa üstü. Eğitimlerini yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarında tamamlayan adayların denklik belgelerini de getirmeleri gerekmektedir),
 • Lisans (ve varsa üstü) transkript belgesi,
 • Yabancı dil sınavı sonuç belgesinin fotokopisi (veya İngilizce dil şartı için lisans eğitim dilinin %100 İngilizce olduğunu gösterir belge),
 • Üniversiteye giriş sınavı yerleştirme belgesi (ÖSYM onaylı veya Kontrol Kodu olan internet çıktısı),
 • Üniversiteye giriş sınavı sonuç belgesi (ÖSYM onaylı veya Kontrol Kodu olan internet çıktısı),
 • Alanında deneyimli adaylar için Çalışma Belgesi ve Hizmet Dökümü,
 • Türk Patent Enstitüsünün açmış olduğu Patent Vekilliği Yeterlilik Sınavı başarı belgesi,
 1. Başvuru için istenen belgelerin en geç 25 Nisan 2016 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Başkanlık Evrak Teslim Bürosuna elden veya posta yolu ile teslim edilmesi gerekmektedir. Evrakların yukarıda verilen sıraya uygun, tek yüze bastırılmış ve birbirlerine zımbalanmadan teslim edilmesi önem arz etmektedir. Son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular ile postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
 2. Eksik belge ve bilgi bulunan başvurular ile koşulları uymadığı halde yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacak ve bu kişiler mülakata çağrılmayacaktır.
 3. Başvurularda referans kodunun belirtilmesi şarttır. Referans kodu olmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
 4. Başvuruların incelenmesi sonucunda, istenen belgeleri eksiksiz ve uygun olan adaylardan “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (f) maddesine göre oluşturulacak sıralamada, işe alınacak personel sayısının 5 katı aday mülakata davet edilecektir. Son sıradaki adayla aynı puanı alan başka adaylar olması durumunda bu adaylar da mülakata çağrılacaktır.
 5. Lisans öğrenimlerini yurt dışında tamamlayan adaylar için “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (f) maddesi koşul olarak aranmayacak olup, bu adaylar ayrıca değerlendirmeye alınacaklardır.

Not:Süreçle ilgili tüm gelişme ve duyurular Kurum’un internet sayfasında www.tubitak.gov.tr ilan edilecek olup, mülakata girmeye hak kazanan adayların Başvuru Formunda bildirdiği elektronik posta adresine gönderilecektir.

Adres:     TÜBİTAK, İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı,

Atatürk Bulvarı No:221, 06100 Kavaklıdere ANKARA

İletişim: Tel: 0 312 468 5300 – 4467 – 4873 Fax: 0 312 427 6817

Bir önceki yazımız olan KPSS'de Düşük Puanla Atanan Bölümler başlıklı makalemizde atama, düşük puan ve kpss hakkında bilgiler verilmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.