Türk Hava Kurumu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alıyor

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alıyor
Yayınlama: 28.03.2023
16
A+
A-

İLAN BAŞLANGIÇ TARİHİ : 23.03.2023
SON BAŞVURU TARİHİ : 06.04.2023
Üniversitemize; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliği ile Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in ilgili maddeleri ile Türk Hava Kurumu Üniversitesi Mütevelli Heyetinin 22.06.2022 tarihli ve 6 nolu Kararı ile
yürürlüğe konulan “Öğretim Elemanı Yükseltilme, Atanma ve Görev Süresi Uzatma Yönergesi uyarınca aşağıda nitelikleri belirtilen kadrolara tam zamanlı statüde Öğretim Elemanı alınacaktır.
Başvuruda bulunacak Öğretim Üyesi adayların, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Öğretim Elemanı Yükseltilme ve Atanma Yönergesinde belirtilen atama kriterlerini sağlamaları ve bunları sağladıklarını başvuru dilekçelerinde beyan etmeleri gerekmektedir.
Yurtdışından alınan diplomalara ait YÖK denklik belgelerinin başvuruda ibraz edilmesi gereklidir.

ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARI İÇİN GEREKLİ BELGELER
1) Başvurdukları birim ve anabilim dalı ile istenen kriterleri sağladığını belirten dilekçe,
2) Özgeçmiş ve yayın listesi,
3) Nüfus cüzdanı örneği ve 2 adet vesikalık fotoğraf (barkodlu e-Devlet çıktısı),
4) EK-1 formunun doldurulmuş hali (www.thk.edu.tr),
5) Profesör ve Doçent kadroları için onaylı Doçentlik Belgesi fotokopisi, Dr. Öğretim Üyesi kadroları için noterce veya belgenin alındığı kurum tarafından onaylanmış diploma fotokopileri (Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora). Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
6) Dr. Öğretim Üyesi kadroları için noterce veya belgenin alındığı kurum tarafından onaylanmış diploma fotokopileri (Lisans, Yüksek Lisans ve
Doktora). Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
7) Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet dosya ile Doktor Öğretim Üyeleri için 4 adet USB bellek.

NOTLAR
1) Adayların Üniversitemiz İnsan Kaynakları Müdürlüğüne şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir. İlanda belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan, posta aracılığı ile yapılan başvuruların gecikmesi durumunda adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.
2) İlanımıza ayrıca www.thk.edu.tr adresinden de ulaşılabilir.
BAŞVURU YERİ VE İLETİŞİM
Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörlüğü İnsan Kaynakları Müdürlüğü
Türkkuşu Kampüsü Bahçekapı Mah. Okul Sok. No:11 06790 Etimesgut/ANKARA Tel: 444 84 58 Faks: (0312) 342 84 60

Fakülte/MYOBölümAdetUnvanAçıklama
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİMakine Mühendisliği (İngilizce)1Doçent Yüksek lisans ve doktora derecesini Enerji Sistemleri Mühendisliği alanında almış olmak.
 Doçentlik unvanını Enerji Sistemleri Mühendisliği alanında almış olmak.
 Tercihen Nanoakışkanlar, ısı değiştiricileri, güneş kollektörleri konularında SCI veya SCI-E kapsamında dergi makaleleri yayınlamış olmak.
 Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik uyarınca İngilizce ders
verebiliyor olmak.
Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)1Profesör Hesaplamalı moleküler biyoloji alanında SCI veya SCI-E kapsamında bilimsel çalışmaları olmak.
 Tercihen Yüksek başarımlı hesaplama sistemlerinde paralel hesap yapabilme
tecrübesine sahip olmak.
 Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik uyarınca İngilizce ders verebiliyor olmak.
HAVACILIK VE UZAY BİLİMLERİ FAKÜLTESİUçak Mühendisliği (İngilizce)1Doçent Doktora derecesini ve doçentlik unvanını Makine Mühendisliği alanında almış olmak.
 SCI veya SCI-E kapsamında dergi makaleleri yayınlamış olmak.
 Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik uyarınca İngilizce ders verebiliyor olmak.
 Tercihen katı cisimler mekaniği, nümerik analiz ve mekanik titreşimler
konularında çalışmalar yapmış olmak.
REKTÖRLÜK
Yabancı Diller Bölümü
1Dr. Öğr. Üyesi Fakültelerin İngilizce Öğretmenliği bölümlerinden mezun olmak ve bu bölümden tezli yüksek lisans ve doktora derecesine sahip olmak.
 YDS veya eşdeğer bir İngilizce sınavından 100 üzerinden en az 90 puan almış olmak.
 Tercihen üniversitelerin İngilizce Hazırlık Programlarında Sınav Hazırlama ve
Program Geliştirme birimlerinde en az 7 yıllık deneyime sahip olmak.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.