DOLAR
EURO
ALTIN
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Gök Gürültülü

Türkiye Belediyeler Birliği ‘Personel Alımı’ yapacak

20.06.2016
153
A+
A-

Türkiye Belediyeler Birliği ‘Personel Alımı’ yapacak.
Türkiye Belediyeler Birliği, 09.08.2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak 01.09.2009 tarihinde yürürlüğe giren Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar

Türkiye Belediyeler Birliği ‘Personel Alımı’ yapacak.

Türkiye Belediyeler Birliği, 09.08.2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak 01.09.2009 tarihinde yürürlüğe giren Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre; Birliğimiz sürekli (daimi) işçi kadrosunda istihdam edilmek üzere aşağıdaki şartları taşıyan adaylar arasından 6 adet “Yazılım Mühendisi” alımı yapılacaktır.

4-6 YAŞ ÇOCUK EĞİTİMİ VE ETKİNLİKLERİ SERTİFİKA PROGRAMI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ!

A. GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

1) Yazılım Mühendisliği için son başvuru tarihi itibariyle ÖSYM tarafından 2014 ve 2015 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından KPSS P3 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak,

2) Askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak (erkek adaylar için),

3) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak.

B. ADAYLARDA ARANAN DİĞER ŞARTLAR

Fakültelerin dört yıllık Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Matematik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Java veya .Net platformunda en az 2 (iki) yıl uygulama geliştirdiğini belgelemek,

İyi seviyede SQL bilgisine sahip olmak,

İlişkisel veri tabanları ile uygulama geliştirmiş olmak,

Çok katmanlı yapıda web teknolojileri (HTML, CSS, Javascript, Ajax, JQuery) kullanarak uygulama geliştirmiş olmak,

Spring, Spring MVC ve ORM araçları (özellikle Hibernate) konusunda deneyimli olmak,

Tercihen Elektronik Belge Yönetim Sistemi veya Yönetim Bilgi Sistemi konusunda bilgi sahibi olmak,

XML ve WebService tecrübesine sahip olmak,

Literatürü takip edebilecek düzeyde İngilizce bilmek.

D. BAŞVURU

Başvurular, 23/06/2016 – 04/07/2016 tarihlerinde Türkiye İş Kurumu İl/Şube Müdürlükleri’ne şahsen veya elektronik ortamda “www.iskur.gov.tr” internet adresi üzerinden yapılacaktır.

E. BAŞVURU SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ

Başvurular sonucunda şartları sağlayan adaylardan, KPSS P3 puan türünden 60 ve üzeri almış olmak kaydıyla, en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere 3 katı kadar aday sınava çağırılacaktır. Son sıradaki adayla eşit puan almış adaylar da sözlü sınava çağrılır.

F. SINAV VE SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ

Sınavda, adaylar yukarıda özel şartlarda belirtilen tüm konular ve hususlardan sorumlu olacaktır. Ayrıca ifade ve temsil kabiliyeti, muhakeme gücü, tutum ve davranışlarının mesleğe uygunluğu değerlendirilecektir.

Sınav sonuçlarının değerlendirilmesi Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre yapılmakta olup, değerlendirmede, KPSS puanının yüzde yetmişi, sözlü sınavın yüzde otuzu esas alınmakta ve başarılı olmak için toplam puanın 70 olması gerekmektedir.

G. SONUÇLARIN İLANI

Kazanan adaylar başarı sırasına göre asil ve yedek liste olarak Birliğimiz internet sitesinde ilan edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı olarak bildirilecektir.
153 kez görüntülendi.


YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.