SON DAKİKA

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Teknisyen Alım İlanı

Bu haber 14 Aralık 2015 - 8:22 'de eklendi.

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASINA

TEKNİSYEN ALINACAKTIR

Bankamız teşkilatında sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere, sınavla Teknisyen alınacaktır.

1- ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR

– Aşağıda belirtilen önlisa TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASINA

TEKNİSYEN ALINACAKTIR

Bankamız teşkilatında sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere, sınavla Teknisyen alınacaktır.

1- ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR

– Aşağıda belirtilen önlisans programlarından mezun olmak (Adaylar sadece mezun oldukları önlisans programı ile ilgili olarak başvuru yapabileceklerdir. Lisans mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir.)

Önlisans ProgramlarıMülakata çağrılacak aday sayısı
İklimlendirme-Soğutma Teknolojisi, Yapı Tesisat Teknolojisi, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi, Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi14
Elektronik Teknolojisi14
Basım ve Yayın Teknolojileri18
Makine, Makine Resim ve Konstrüksiyon, Mekatronik, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi4
Elektrik11

– 2014 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından 60 ve üzerinde KPSSP93 puanı almış olmak,

– Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşından büyük olmamak (31.12.1980 ve daha sonra doğanlar. Bankamız çalışanları için bu şart aranmaz.),

– Askerlik görevini yapmış olmak (erkek adaylar için),

– Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacaklarda aranan genel şartları taşımak.

2- SINAVLAR

KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlanarak yukarıda belirtilen sayılarda aday (son aday ile aynı puanı alan adaylar da dahil) mülakata çağrılacaktır.

Adaylar, mülakat öncesi meslekleri ile ilgili temel bilgilerinin ölçülmesi amacıyla “Uygulamalı Sınav”a tabi tutulacaktır.

Mülakatta adaylar; bir konuyu kavrama, özetleme ve ifade yeteneği; analitik düşünme ve muhakeme gücü; davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu; özgüven, ikna kabiliyeti ve inandırıcılık; güncel sosyo-ekonomik konulara ilgi ve mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet yönlerinden komisyon üyeleri tarafından yüz tam puan üzerinden ayrı ayrı değerlendirilecektir. Mülakatın değerlendirme kriterlerinden biri olan mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet kriterinin ağırlığı %50, diğer kriterlerin ağırlığı %10’ar olacaktır.

Değerlendirmeye katılan komisyon üyelerinin verdiği puanların ortalaması alınarak mülakat puanı bulunacaktır. Mülakat puanı yetmişin altındaki adaylar başarısız sayılırlar. Adayların KPSS puanı ile mülakat puanlarının ortalaması alınarak aday başarı sıraları belirlenecektir.

Sınavlara İlişkin Duyurular

Mülakata katılmaya hak kazananlar ile sınavların yer, zaman ve sonuçları Bankamız internet sitesi (www.tcmb.gov.tr) İnsan Kaynakları sayfasında ilan edilecektir. (Adaylara, ayrıca yazılı olarak duyuruda bulunulmayacaktır.)

3- BAŞVURU

a) Başvuru Tarihleri ve Şekli

Adaylar başvurularını 14.12.2015 (saat: 10:00) – 31.12.2015 (saat: 17:30) tarihleri arasında Bankamız internet sitesi (www.tcmb.gov.tr) İnsan Kaynakları sayfasından, istenilen belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır.

Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

b) Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler

– Fotoğraf

– Diploma

– Terhis Belgesi (erkek adaylar)

ÖNEMLİ NOT:

Bu sınavın, başvurudan işe alıma kadar tüm aşamalarında adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar, adayların başvuru sırasında bildirdikleri e-posta adreslerine veya Bankamızın internet sitesinde ilan yoluyla yapılacak ve kağıt ortamında herhangi bir yazışma yapılmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Jandarma Genel Kom. Uzman Erbaş Alımı Yapacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.