Türkiye Erken Seçime Gidiyor, Seçimler 24 Haziran 2018’de Yapılacak

Türkiye Erken Seçime Gidiyor, Seçimler 24 Haziran 2018’de Yapılacak
Yayınlama: 18.04.2018
Düzenleme: 05.03.2021 22:49
908
A+
A-

Erken seçim tarihi belli oldu. Türkiye 24 Haziran 2018 tarihinde seçimlere gidiyor. Türkiye, 24 Haziran 2018’de erken genel seçimlere gidiyor. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “Erken seçim” çıkışı sonrası Erdoğan’la yaptığı görüşme sonuçlandı. 

Türkiye, 24 Haziran 2018’de erken genel seçimlere gidiyor. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “Erken seçim” çıkışı sonrası Erdoğan’la yaptığı görüşme sonuçlandı. Seçim tarihini basın toplantısıyla duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerin 24 Haziran 2018’de yapılacağını duyurdu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin ilk kez 17 Nisan’daki parti grup toplantısında dillendirdiği “seçimler erkene alınsın” açıklaması ardından, gözler olası seçimlerin erkene alınıp alınmayacağını, alınacaksa da ne zaman yapılacağına çevrilmişti. Bahçeli grup toplantısında yaptığı konuşmada seçim tarihi için “Zafer Haftası‘na” denk geldiği için 26 Ağustos 2018 tarihini vermişti. Bahçeli’nin erken seçim önerisine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Değerlendireceğiz” yanıtını verirken, CHP ve HDP de “Hodri meydan” diyerek karşılık vermişti. Bahçeli’nin çıkışı sonrası, erken genel seçimlerin tarihi bugün netleşmiş oldu.

Erdoğan duyurdu
Bahçeli, “erken seçim” çıkışı sonrası, durumu değerlendirmek üzere bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘la biraraya geldi. O toplantıda olasılıklar konuşulurken toplantıdan “erken seçim kararı alındığı” öğrenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da kararı 16.00’da başlayan basın toplantısıyla duyurdu.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.