Türkiye İş Kurumu, Ülke Genelinde 150 Bin Boş İş Pozisyonu Var

Türkiye İş Kurumu, Ülke Genelinde 150 Bin Boş İş Pozisyonu Var
Yayınlama: 30.03.2017
Düzenleme: 30.08.2021 23:13
544
A+
A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Osman Arıkan Nacar, İŞKUR aracılığı ile 150 bin boş pozisyon için personel arandığını açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Osman Arıkan Nacar, İŞKUR aracılığı ile 150 bin boş pozisyon için personel arandığını açıkladı. Türkiye’nin dinamik aktif iş gücü yüksek olan bir ülke olduğunu belirten Nacar, Türkiye işsizlik rakamlarının yükseldiğini fakat açık pozisyonlar için eleman bulunamadığını söyledi.

Müsteşar Yardımcısı Nacar, Türkiye’de işsizlik artışının teknolojinin gelişmesi, sanayileşme ve ülkenin içinde bulunduğu konjonktürel durumundan kaynaklandığını ifade etti. TÜİK tarafından en son işsizlik rakamlarının yüzde 12,7 olarak açıklandığını hatırlatan Nacar, devlet olarak başlatılan istihdam seferberliği ile bu rakamların aşağıya doğru düşmeye başladığını ve yıl sonuna kadar işsizliğin yüzde 9’lara düşeceğini kaydetti.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen Muğla 3. İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarında konuşan Nacar, Türkiye’de işsizlik var diyoruz ama bugün İŞKUR’da Türkiye genelinde 150 bin boş iş pozisyonu var dedi. Sadece Muğla’da 18 bin boş iş pozisyonu olduğunu söyleyen Nacar, bugün bu salonda çalışmak isteyen herkesin yarın eğer çalışmak istiyorum diyorsa iş bulabileceği bir ortam var ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.