Türkiye’de Dört Yeni Siber Güvenlik Meslek Yüksekokulu Açılıyor!

YÖK ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, dört üniversitede yeni siber güvenlik meslek yüksekokulları açacak.

Türkiye’de Dört Yeni Siber Güvenlik Meslek Yüksekokulu Açılıyor!
Yayınlama: 16.05.2023
30
A+
A-

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin ortaklaşa girişimi ile Türkiye’nin dört önde gelen üniversitesinde siber güvenlik alanında uzman yetiştirecek yeni meslek yüksekokulları açılıyor. Kamu kurumları ve özel şirketlerin artan dijital güvenlik ihtiyaçlarına yanıt vermek amacıyla Ankara, Ege, Gebze Teknik ve İstanbul Teknik üniversitelerinde yeni okullar kurulacak.

Bu okulların amacı, siber güvenlik alanında nitelikli iş gücünü sektöre kazandırmak. Öğrencilere, siber güvenlik temelleri ve teknolojileri, ağ güvenliği, sızma testleri ve veri analizi gibi konularda eğitim verilecek. Ayrıca öğrenciler, laboratuvar ve proje çalışmaları ile teorik bilgilerinin yanı sıra uygulama becerisi de kazanacaklar.

Siber güvenlik meslek yüksekokullarında öğrenim gören öğrencilere, hem burs hem de istihdam desteği sağlanacak. Bu, öğrencilerin mezun olduklarında kolaylıkla iş bulabilmeleri amacıyla sektörün önde gelen firmalarıyla işbirliği anlamına geliyor.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.