Türkiye’nin Yerli Otomobil’i Görücüsüyle Buluşuyor

Türkiye’nin Yerli Otomobil’i Görücüsüyle Buluşuyor
Yayınlama: 08.08.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:16
392
A+
A-

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık yerli otomobil üretimi için yaptığı açıklamada “Binek modeller (Yerli otomobil) bu ay içinde tanıtılacak” dedi. ”SUV modelinde menzil uzatma kitine ilişkin ek çalışma yapılıyor. Onun için bu modelin tanıtımı eylüld Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık yerli otomobil üretimi için yaptığı açıklamada “Binek modeller (Yerli otomobil) bu ay içinde tanıtılacak” dedi. ”SUV modelinde menzil uzatma kitine ilişkin ek çalışma yapılıyor. Onun için bu modelin tanıtımı eylülde olacak” dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli Otomobil çalışmalarına ilişkin, binek modellerin bu ay içinde tanıtılacağını, SUV modelinde ise menzil uzatma kitine ilişkin ek çalışma yapıldığını, bu nedenle söz konusu modelin tanıtımının eylülde gerçekleştirileceğini bildirdi.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Işık, yerli otomobil çalışmalarında gelinen son noktaya ilişkin bilgi verdi.

4 TİP OLACAK, BU AY TANITILACAK

Yerli otomobilin 4 tip olacağını daha önce de açıkladığını hatırlatan Işık, binek modellerin bu ay içinde tanıtılacağını, SUV modelinin ise eylül ayına kalacağını kaydetti. Işık, SUV modelin menzil uzatma kitine ilişkin ek çalışma yapıldığını, bu nedenle de söz konusu modeli eylülde tanıtacaklarını ifade etti.

Bunların ardından ise 30-40 araçlık filonun hazırlanacağını ve her türlü arazi testinin yapılacağını anlatan Işık, sonrasında ise seri üretime geçileceğini söyledi.

Yerli telefon üretimine de değinen Işık, sıfırdan bir telefon üretiminden ziyade, donanım ve yazılım konusundaki projeler oluşturmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Şu anda 3 projenin donanımla, 5 projenin de yazılımla ilgili destek almaya hak kazandığını belirten Işık, burada asıl önem verdikleri şeyin marka olduğunu ifade etti. Tüm parçaların illa Türkiye’de üretilmesi gibi bir isteklerinin olmadığını vurgulayan Işık, “Cep telefonunda önemli olan marka oluşturmak. Onun dışındaki tüm işlemleri artık bir şekilde elde edebiliyorsunuz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.