Twitter’da Artık 140 Karakter Sınırlaması Olmayacak

Twitter’da Artık 140 Karakter Sınırlaması Olmayacak
Yayınlama: 30.09.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:27
300
A+
A-

Dünya genelinde çok büyük bir kullanıcı kitlesi olan sosyal medya mikro blog sitesi Twitter kullanıcıları şimdiye kadar paylaşımlarını 140 karakterle yapabiliyordu. Twitter 140 karakter sınırlamasını kaldırabilir.

Geçtiğimiz dönemde mesajlaşmadaki 140 Dünya genelinde çok büyük bir kullanıcı kitlesi olan sosyal medya mikro blog sitesi Twitter kullanıcıları şimdiye kadar paylaşımlarını 140 karakterle yapabiliyordu. Twitter 140 karakter sınırlamasını kaldırabilir.

Geçtiğimiz dönemde mesajlaşmadaki 140 karakter sınırını kaldıran Twitter’ın paylaşımlardaki benzer sınırı da kaldırmaya hazırlandığı belirtiliyor.

Kullanıcılarının 140 karakter sınırını aşmamak kaydıyla paylaşımlarda bulunmasına imkan veren mikro blog sitesi Twitter kısa süre içinde bu sınırlamayı ortadan kaldırabilir.

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre, bir süredir üzerinde çalıştığı projeyi hayata geçirmeyi planlayan Twitter, bu kapsamda 140 karakter sınırını esnetecek.

ABD merkezli şirketin bu projesinin detayları hakkında henüz net bir bilgi bulunmazken 140 karakter limiti bulunmayacak Twitter için iki iddia ön plana çıkıyor.

“AYRI BİR UYGULAMA GELİŞTİREBİLİR”

Geçtiğimiz dönemde mesajlaşmadaki 140 karakter sınırını ortadan kaldıran mikro blog sitesinin Periscope gibi ayrı bir uygulama yardımıyla kullanıcıların uzun paylaşımlar yapmasına imkan sağlayacağı tahmin ediliyor.

Başka bir iddiaya göre, Twitter 140 karakter limitini ortadan kaldırmak için ayrı bir uygulamadan yardım almak yerine site için bir çözüm sunacak.

2006 yılında kullanıma girdiği günden beri 140 karakter sınırlaması ile karakteristik bir özelliğe kavuşan Twitter’ın bu yeni projesinin kullanıcı açısından alacağı tepkileri ise zaman gösterecek.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.