Twitter’ın Yeni CEO’su Açıklandı

Twitter’ın Yeni CEO’su Açıklandı
Yayınlama: 06.10.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:33
406
A+
A-

1 temmuz 2015 tarihinden beri Dick Costolo’nun yerine Twitter’ın CEO’luk görevini geçici olarak yürüten Jack Dorsey artık resmen Twitter CEO’su.

Dick Costolo’nun 1 Temmuz’da Twitter CEO’su görevinden istifası sonrası koltuğu geçici olarak devralan Jack 1 temmuz 2015 tarihinden beri Dick Costolo’nun yerine Twitter’ın CEO’luk görevini geçici olarak yürüten Jack Dorsey artık resmen Twitter CEO’su.

Dick Costolo’nun 1 Temmuz’da Twitter CEO’su görevinden istifası sonrası koltuğu geçici olarak devralan Jack Dorsey, şirketten yapılan resmi açıklamaya göre kalıcı olarak CEO’luk koltuğuna atandı. Aynı zamanda Twitter’ın kurucularından olan Dorsey, Twitter’ın ilk kurulduğu yıllarda da CEO’luk görevini üstlenmişti.

Jack Dorsey kurucusu olduğu mobil ödeme şirketi Square’un da CEO’luk görevini yürütüyor. Dorsey’in Twitter CEO’luğunda kalıcı olması için Square ile bağlarını koparması gerektiği yönünde haberler ortaya atılmış olsa da, Dorsey Square’deki CEO’luk görevini devam ettirecek.

Jack Dorsey kimdir?

Jack Dorsey (19 Kasım 1976 doğumlu) Amerikalı yazılım mimarı ve işadamı. Birçok kişi tarafından Twitter ve bir mobil ödeme şirketi olan Square’un kurucusu kimliği ile tanınır. 2008’de MIT Technology Review tarafından “35 yaşın altındaki en yenilikçi 35 kişi”den biri seçildi.

 

kaynak: teknolojioku

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.