SON DAKİKA

ÜAK’tan Denklik Açıklaması

Bu haber 29 Şubat 2016 - 12:52 'de eklendi.

Üniversitelerarası Kurul, memurlar.net’te geçen hafta yer alan haberler ilgili bir açıklama yaptı.

İşte Üniversitelerarası Kurul’dan yapılan açıklama

“YÖK’ün Bölüm Denkliği Kararları KPSS Adaylarını Mağdur Ediyor” başlıklı haber ile ilgili açıklamad

Üniversitelerarası Kurul, memurlar.net’te geçen hafta yer alan haberler ilgili bir açıklama yaptı.

İşte Üniversitelerarası Kurul’dan yapılan açıklama

YÖK’ün Bölüm Denkliği Kararları KPSS Adaylarını Mağdur Ediyor” başlıklı haber ile ilgili açıklamadır

Bilindiği gibi 2547 sayılı kanunun 43/b maddesinde “Aynı meslek ve bilim dallarında eğitim-öğretim yapan üniversitelerde, eğitim-öğretim, metot, kapsam, öğrenim süresi ve yıl içindeki değerlendirme esasları bakımından eşdeğer olması ve öğrenimden sonra kazanılan unvanların aynı ve elde edilen hakların eşdeğer sayılması hususu Üniversitelerarası Kurul’un önerisi üzerine, Yükseköğretim Kurulunca” düzenleneceği öngörülmüştür.

2016KPSSÇalışma Yöntemi için Tıklayın

2016 DGS Çalışma Yöntemi için Tıklayın

2016 Mühendislik Tamamlama Çalışma Yöntemi İçin Tıklayın

Üniversitelerarası Kurul’un ve Kurula Bağlı Komisyonların Çalışma Esasları Yönetmeliği gereğince Komisyon ve Konseyler tarafından düzenlenen raporlar Üniversitelerarası Kurulda görüşülmektedir. İlgili mevzuat hükümleri uyarınca Üniversitelerarası Kurul tarafından alınan karar öneri niteliğinde olup, nihai karar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na aittir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 15/12/2015 tarih ve 68887 sayılı yazısı ile İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü mezunlarının İstatistikçi kadrosuna atanıp atanamayacağı konusunda Üniversitelerarası Kurul Başkanlığından görüş istenmiştir.

Üniversitelerarası Kurul 10 Şubat 2016 tarihli toplantısında İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü mezunlarının KPSS alımlarında İstatistikçi kadrosuna atanmalarının uygun olduğu görüşünün Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na bildirilmesine karar vermiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÜNİVERSİTELERARASI KURUL BAŞKANLIĞI

 

Bir önceki yazımız olan 2018 KPSS İçin Puan Türleri Nasıl Hesaplanır? başlıklı makalemizde 2018 KPSS Puan hesaplama, 2018 KPSS Puan Türleri ve KPSS Puan hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.