Üç Buçuk Milyon KPSS Adayının Talepleri

Üç Buçuk Milyon KPSS Adayının Talepleri
Yayınlama: 09.06.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:11
344
A+
A-

7 Haziran seçimlerini geride bıraktık. Kariyermemur.com  KPSS’ye giren üyelerin, kurulması muhtemel olan hükümetten taleplerini belirtti.

 

İşte KPSS adaylarının, kurulması muhtemel olan hükümetten talepleri!

Bizler KPSS’ye giren 3.591.042 kişiyi 7 Haziran seçimlerini geride bıraktık. Kariyermemur.com  KPSS’ye giren üyelerin, kurulması muhtemel olan hükümetten taleplerini belirtti.

 

İşte KPSS adaylarının, kurulması muhtemel olan hükümetten talepleri!

Bizler KPSS’ye giren 3.591.042 kişiyiz. Yeni kurulacak hükümete bazı taleplerimiz bulunmaktadır. Umulur ki yeni hükümet bu taleplere kayıtsız kalmaz ve bunca insanı mağdur etmez.

Temel taleplerimiz şunlardır:

1- Atamaların Merkezi Yerleştirme ile yapılması

2- Mülakat sisteminin kısıtlı birkaç kadro dışında tamamen kaldırılması

3- Merkezi atamadan çıkan kurumların merkezi atama sistemine geri dönmesi

4- Adil bir kadro dağılımının yapılması

5- Kurumlar arası sıçramaların önlenmesi

6- İstisnai memurluğun kaldırılması

7- Üniversitelerin gereksiz bölümlerinin kapatılması

8- Açıköğretim sisteminin gözden geçirilmesi ve sisteme kota getirilmesi

Birkaç Adayın Yorumu yorum

-Tek talebimiz var yeni koalisyondan o da şudur;kpss alımlarının merkezi atamada toplanması yeni kurulacak hukümetimize başarılar dilerim.

– Evet mülakatların kaldırılmasını istiyoruz. Ak partili değiliz diye hiçbir yere giremiyoruz.

-Ak parti hükümeti o kadar ahını aldı iibf’lilerin..iibf’den kısıp kadro verdiğiniz öğretmenler sizi iktidar yapmaya yetmedi..

-öğretmen atamalarında adaletli kadro dağılımı istiyoruz 78 lerle açıkta kalıyoruz buna bir son verin isteğimz sadece adalet!

-İşe alımlarda ve siyasette, torpil yerine liyakate önem verilmeli

-yine söylüyoruz merkezi atama ile 3,5 milyona sadece 40 bin kadro istiyoruz. öğretmen ve sağlık hariç ama. 250 bin öğretmene 1 yılda gözü kapalı 90 bin kadro verdiniz. 3,5 milyona 50 bin çok mu?

-sevgili arkadaşlar sözlü mülakatın kalktığı sadece puanla alımın yapıldığı bir sistem istiyoruz yine söylüyoruz merkezi atama ile 3,5 milyona sadece 40 bin kadro istiyoruz. öğretmen ve sağlık hariç ama. 250 bin öğretmene 1 yılda gözü kapalı 90 bin kadro verdiniz. 3,5 milyona 50 bin çok mu?

-koalisyon geldi alım malım yok hadi geçmiş olsun.

-adalet ise herkes için adalet haa sağlayamıyormusunuz torpil ve mülakatı seviyorsanız insanların 2015 genel seçim uyarısını anlamamışsınız demek allahın rızası için kaldırın şu mülakatları ayıptır günahtır adil kadro ile merkezi alım istiyoruz neden anlamıyorsunuz

-Erken seçim olana kadar hiçbir şey alamazsınız, ne memur ataması ne öğretmen ataması hiçbir şey yok, memur atamasını bırakın, memur zammı bile zor, Ak Partiye karşı nankörlük yapanlar az da olsa burunlarını sürtecek sonra….. gibi dönecek AK Partiye bu kadar nankörlük olmaz, dün zammı beğenmeyenler yarın maaşı verin yeter diye yalvaracak, yazıktır günahtır bunca verilen emeklere, AK Parti iktidar olmasın diye hdp ye oy verebilecek kadar alçaldı birileri, Allah onları ıslah etsin.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.